DlaHandlu.pl: Tesco: Po ponad 5 latach przerwy przechodzimy do fazy wzrostu

W tym tygodniu osiągniemy przełomowy moment – po ponad pięciu latach otworzymy nasze pierwsze, nowe sklepy Tesco w Europie Środkowej. To ważny symbol, że po udanym przebudowaniu naszego biznesu możemy teraz przejść do kolejnej fazy naszej strategii – wzrostu – zapowiada Tesco Polska w serwisie dla pracowników.

Sieć na razie nie zdradza nam, gdzie odbędą się pierwsze otwarcia.

Przypomnijmy, że dokładnie rok temu Tesco ogłosiło, że skupi się na mniejszych formatach, które notują lepsze wyniki. Decyzja ta oznaczała przebudowę największych hipermarketów w Polsce do formatu tzw. hipermarketu kompaktowego, który funkcjonował będzie obok istniejącego formatu supermarketów.
Pierwszy etap zmian we wszystkich pozostałych dużych hipermarketach zaplanowany był na sierpień 2019 r. i wiązał się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czy teraz jest czas na odbudowanie swojej pozycji na bazie wprowadzonych zmian?

Tesco za ostatni rok finansowy zanotowało w naszym kraju sprzedaż na poziomie 1,5 mld funtów czyli 7,1 mld zł. Rok temu było to 10,5 mld zł. W ujęciu LfL sprzedaż spadła o 6,4 proc.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Na koniec roku pod szyldem Tesco funkcjonowało w Polsce 329 sklepów, po tym, jak w ciągu roku zamknięto 24 placówki. 

Spółka podała w kwietniu br., że w kolejnym roku obrotowym zamierza zmniejszyć w Polsce powierzchnię sprzedaży o ponad 105 tys. metrów kw. W efekcie, na koniec roku 2020/21 w Polsce ma funkcjonować sieć sklepów o łącznej powierzchni ok. 422  tys. metrów kw. 

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish