DlaHandlu.pl: MRiRW – od 30 września mięso w sklepach z flagą kraju pochodzenia

Z końcem września wejdą w życie przepisy, które nałożą obowiązek znakowania mięsa sprzedawanego w sklepach na wagę grafiką z flagą państwa, z którego ono pochodzi – poinformował w piątek resort rolnictwa.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW) wyjaśniło, że celem nowelizacji rozporządzenia było wprowadzenie na etapie sprzedaży detalicznej wymogu umieszczania – oprócz informacji słownej o państwie pochodzenia mięsa świeżego, schłodzonego i zamrożonego – również informacji pod postacią grafiki przedstawiającej flagę państwa pochodzenia.

Obowiązek umieszczania grafiki z flagą państwa, z którego pochodzi mięso, uzupełni informację, która zgodnie z obowiązującym prawem musi być udostępniana konsumentom w obiektach handlowych na wywieszce umieszczonej w widocznym miejscu, towarzyszącej bezpośrednio prezentacji mięsa.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Resort wskazał, że biorąc pod uwagę czas na dostosowanie się sprzedawców do nowych przepisów, uwzględniono 90-dniowy okres przejściowy. Oznacza to, że rozporządzenie wejdzie w życie 30 września br.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij...
Pracodawcy Godni Zau
Wiadomość od Wielk
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish