Dlaczego Sinn Féin cieszy się z wyboru Bidena?

Zwycięstwo Joe Bidena daje nadzieję tysiącom Irlandczyków, którzy w Ameryce przebywają nielegalnie i bez stosownych zezwoleń.

Rzecznik Sinn Féin ds. zagranicznych i obrony John Brady złożył gratulacje prezydentowi elektowi Joe Bidenowi i wiceprezydent elekt Kamali Harris za zwycięstwo w wyborach prezydenckich w USA.

Poseł Brady powiedział:

– Chcę przekazać moje gratulacje Joe Bidenowi z powodu jego zwycięstwa w wyborach prezydenckich w USA. Niewątpliwie prezydent elekt Biden i jego administracja stoją przed okresem ogromnych wyzwań. Chciałbym im życzyć jak najwięcej szczęścia, gdy rozpoczynają proces likwidowania podziałów dokonanych przez lata rządów Trumpa. Prezydent elekt Biden konsekwentnie i nadal jest zdecydowanym zwolennikiem irlandzkiego procesu pokojowego i obrońcą porozumienia wielkopiątkowego. Jest również jednoznaczny w swoim stanowisku w sprawie Brexitu. Ostrzegając rząd Johnsona, że ​​jakakolwiek umowa handlowa między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi jest uzależniona od przestrzegania przez Brytyjczyków porozumienia wielkopiątkowego. Jako osoba, która jest głęboko dumna ze swoich irlandzkich korzeni, i która sama jest potomkiem irlandzkich emigrantów w Ameryce, mam nadzieję, że prezydent elekt Biden spojrzy przychylnie na los Irlandczyków, którzy w Stanach Zjednoczonych, przebywają bez dokumentów. Od samego początku Stany Zjednoczone oferowały nadzieję i pomoc pokoleniom Irlandczyków, uciekających przed ubóstwem, głodem i represjami. Wielu z nich wniosło znaczący wkład w rozwój swojego przybranego kraju. Mam nadzieję, że prezydencja Bidena, pozytywnie spojrzy na trudną sytuację Irlandczyków bez dokumentów. Wierzę, że możemy oczekiwać na to z większym optymizmem, niż czuliśmy to od dłuższego czasu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein 

Polska-IE: Udostępnij
Przystawka ma proble
Najwięcej przestęp
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian