Dlaczego podano tak mało szczepionek?

Za „niedopuszczalne” uważa niską ilość szczepień Róisín Shortall, która chce się też dowiedzieć, dlaczego występują opóźnienia w zakresie podawania szczepionki?

Współprzewodnicząca Socjaldemokratów posłanka Shortall stwierdza, że to dramatycznie mała ilość, skoro od końca grudnia do 6 stycznia podano zaledwie 15 314 dawek szczepionki, a do końca tego tygodnia zaszczepionych ma być 35 000 osób. Co podkreśliła socjaldemokratka, do kraju dostarczono już 81 900 dawek szczepionki, kolejne transporty mają docierać bez zakłóceń, a i uważa się, że wkrótce, znacznie więcej dawek pojawiać będzie się na wyspie.

Wg Shortall, to wręcz niedopuszczalne, aby niecała połowa została podana osobom oczekującym na szczepienia, szczególnie w chwili, kiedy ilość zakażonych rośnie, a kraj wszedł w trzecią już falę blokad.

Wiceszefowa SocDem pyta, z jakiego powodu tak się dzieje, a i chciałaby ustalić, jaki harmonogram szczepień wprowadzono w HSE?

Posłanka Róisín Shortall stwierdziła:

– Wszyscy ludzie ponoszą ogromne poświęcenia i moim zdaniem nie ma żadnego usprawiedliwienia dla niedostarczenia szczepionek ludziom tak szybko, jak są one dostarczane do kraju. Nie możemy sobie na to pozwolić.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Polish unemployment
Zaczyna brakować to
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian