Dlaczego miałby być kolejny „lockdown”? Przecież maski działają!

Zastanawia mnie decyzja NPHET, które zaleca przejście do poziomu piątego, a nie mówi o podniesieniu środków bezpieczeństwa, a o tych, mówi się od samego początku pandemii.

Odrzucane przez wiele osób maski, jak przekonywani jesteśmy od połowy marca tego roku, a i mycie rąk, są jednymi ze skuteczniejszych zabezpieczeń w walce z koronawirusem, czyli chronią nas w „odpowiedni” sposób. Niestety Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, a raczej „Wywoływania Niepokoju i Niepewności Publicznej”, nie idzie w kierunku, który promuje w podstawowych zasadach, jakie sam określił.

Jeżeli zastanowimy się nad zasadnością noszenia masek, które nie chronią nas przed wdychaniem wirusów, ale ograniczają tenże proces wchłaniania aerozoli, to należy uznać, co podkreśla NPHET i większość lekarzy, że są skuteczne. Dlaczego więc nie proponuje się wprowadzenia nakazu noszenia masek wszędzie?

Takie działanie, o ile wierzyć słowom NPHET, ograniczy możliwość zakażeń, czyli, poziom piąty, stałby się zbędny, gdyby maski nosić podczas spacerów z psem, w drodze do kubła ze śmieciami, podczas codziennej drogi do pracy i dla wyjątkowo ostrożnych pod prysznicem.

Niestety tak się nie dzieje, więc proponuje się wprowadzenie kolejnej blokady, by umęczone nakazami i zdenerwowane społeczeństwo, kolejny raz docisnąć butem restrykcji. Zastanawia mnie jeszcze jeden fakt i przyglądając się całej sytuacji, czekam tylko na wybuch, który doprowadzi do światowej pandemicznej rewolucji. W kwestii koronawirusowych obostrzeń wystarczy już teraz tylko jeden impuls i jeżeli w jednym, chociażby kraju, rozpocznie się proces masowych demonstracji, rewolucyjne tsunami ruszy, a to, trudno będzie zatrzymać.

Wtedy mogą sprawdzić się też wizje niektórych jasnowidzów, a ci nader chętnie mówią o tym w swoich przepowiedniach, iż widzą wojsko na ulicach.

A rządzący…

… albo przekonają nas, że wirus jest groźny i będą działać roztropnie, albo doprowadzą do masowych protestów i wtedy, możliwe są różne scenariusze wydarzeń.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Niektórzy ministrow
On już straszy. Joh
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian