Site icon "Polska-IE najbardziej politycznie-społeczno-gospodarczy portal informacyjny w Irlandii
Reklama
Reklama

Dlaczego coraz więcej Amerykanów przechodzi na katolicyzm?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Coraz więcej dorosłych Amerykanów decyduje się na wstąpienie do Kościoła katolickiego, a głównymi motywacjami są poszukiwanie sensu życia, pogłębienie relacji z Bogiem oraz zainteresowanie nauczaniem i tradycją Kościoła. Wnioski z ogólnokrajowego badania, przeprowadzonego wśród uczestników programu Order of Christian Initiation of Adults (OCIA) w 2026 roku, przedstawia Ojciec Paweł Kosiński SJ.

Badanie objęło 2127 osób z 20 katolickich diecezji w Stanach Zjednoczonych. Projekt był koordynowany przez Archidiecezję Chicago i prowadzony od 22 lutego do 31 maja. Autorzy raportu podkreślili, że rozwój osobisty, wewnętrzny spokój oraz poszukiwanie prawdy należały do najczęściej wskazywanych powodów zainteresowania wiarą katolicką.

Bliskość Boga najważniejszym motywem

Aż 85 procent uczestników wskazało pragnienie zbliżenia się do Boga jako główny powód rozpoczęcia drogi do Kościoła katolickiego. Kolejne miejsca zajęły chęć wzrostu w dobru i cnotach, którą wskazało 77 procent ankietowanych, oraz potrzeba…

Pełny tekst na stronie Deon24>>>

Photo by Brandon Morgan on Unsplash

© Wszystkie materiały na stronie wydawcy Polska-IE chronione są prawem autorskim.
Reklama
Reklama
Reklama
Exit mobile version