Detaliści proszą klientów o rozsądek

Irlandzcy detaliści zwrócili się do kupujących, aby jutro, kiedy otwarta zostanie większość sklepów, zachowali się w odpowiedni sposób, czyli stosowali do wszystkich zaleceń personelu.

Prosi się też klientów, aby nie uruchomili się nazbyt, czyli nie ruszyli tłumnie do sklepów, bo to może powodować problemy. Przede wszystkim jutro zostaną otwarte sklepy z wejściem od ulicy, więc jeszcze nie centra handlowe, a w tych przypadkach mogą tworzyć się na chodnikach długie kolejki, co z kolei może spowodować tamowanie ruchu pieszego oraz ograniczyć możliwość dystansowania.

Tego chcą uniknąć detaliści, szczególnie ci więksi i popularni, jak Penneys, a ten detalista otworzy drzwi 12 czerwca, ale od kilku dni informuje swoich klientów, że w ich placówkach nastąpi kilka istotnych zmian.

W sklepach sieci Penneys, które zostaną otwarte, obowiązywać będzie dystans społeczny, w sklepie znajdować się będzie mogła ograniczona ilość osób, a i kasy osłonięte zostaną plastikowymi osłonami. Zmian doczeka się też system wpuszczania do sklepów, bo ochrona kontrolować ma kolejkowiczów, więc ci muszą zachować odpowiedni odstęp od siebie, a kolejka, nie będzie mogła być zbyt długa.

Jednocześnie transportowcy spodziewają się zwiększonej ilości pasażerów w tramwajach, autobusach i pociągach, więc zalecają, aby na czas podróży, nakładać maseczki.

Bogdan Feręc

Źr: Retail Ireland/Bus Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Irlandia broni się
Rząd potępił prot
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish