Detaliści chcą odwrócić trendy zakupowe

W czasie pandemii wytworzyło się zjawisko zakupów online i wysoki poziom tych właśnie utrzymuje się do tej pory, chociaż z tendencją spadkową.

Takie zachowanie konsumentów zaburza jednak cały proces sprzedaży detalicznej i handel stacjonarny w Irlandii narzeka, iż nie ma wpływów na odpowiednim do utrzymania poziomie. To z kolei zagraża opłacalności prowadzenia działalności, co podkreślają detaliści. Problemy zgłaszają przede wszystkim małe i średnie sklepy, w których klientów jest mało, a co za tym idzie, należy podjąć działania, by zmienić przyzwyczajenia zakupowe.

Sprzedawcy podejmują też próby przyciągnięcia klientów i zaczęli oferować szeroką gamę towarów, ale są też tacy, którzy weszli w sektory do tej pory skrzętnie przez nich pomijane. Ma to większych atrakcyjność ich sklepów i w prostych słowach, zniechęcać do dokonywania zakupów w sieci.

Reklama:

Co ciekawe tą drogą nie idą obecnie potentaci rynku detalicznego, bo stale rozwijają swoją ofertę internetową, więc wolą, aby ich klienci, dokonywali zakupów online. Na tym właśnie mogą skorzystać mniejsi przedstawiciele handlu detalicznego, kusząc bogatym asortymentem tradycjonalistów. W przypadku sieci handlowych sprawa wygląda też tak, iż stale chcą zmniejszać koszty prowadzenia działalności, a wyższa sprzedaż internetowa, pozwala zmniejszyć liczebność załogi.

Małe sklepy chcą też dawać nowe doświadczenia swoim klientom, więc zaczęły zapewniać im to, czego nie dają sieciówki, czyli spotkać się już można z ofertą rozrywkową, co pozostawić ma dobre wspomnienia i skłaniać do ponownego odwiedzania sklepu. Tworzy się więc strefy relaksu, łączy z firmami oferującymi zajęcia fitness i jogi, ale i podejmuje się współpracę z zakładami usługowymi, które działają w pobliżu.

Detaliści mają nadzieję, że ich zabiegi odniosą pożądany skutek, a efektem będzie większa ilość klientów, którzy sukcesywnie rezygnować będą z zakupów online.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Gwałtowny wzrost pr
Rosja traci na wojni
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська