Desant i ostrzał Charkowa

Środa to kolejny dzień rosyjskiej inwazji na Ukrainę, a przez całą noc prowadzony był ostrzał Charkowa, na którym koncentrowały się wojska agresora.

Wiadomo z doniesień Polskiej Agencji Prasowej, że dokonano desantu z powietrza na Charków, natomiast w Żytomierzu ostrzelano budynek mieszkalny oraz szpital. Siłom ukraińskim udało się jednak odeprzeć zmasowany atak na Charków, chociaż nie obyło się bez strat, co potwierdza Służba Bezpieczeństwa Ukrainy.

W Chersoniu przed budynkami Administracji Państwowej dla tego obwodu ustawiono rosyjski ciężki sprzęt wojskowy i nie wiadomo jeszcze, czy nie doszło do ostrzału.

Amerykański wywiad donosi, że na Ukrainie, jest już 80% zgromadzonych wcześniej sił rosyjskich i sprzętu, jaki zgromadzony został na czas inwazji.

Dzisiaj w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ odbędzie się debata i głosowanie w sprawie rezolucji, która wzywać będzie Federację Rosyjską do zaprzestania działań wojennych na Ukrainie, natomiast ich zakończenie odbywać się ma bezwarunkowo.

Ministerstwo Infrastruktury na Ukrainie zaapelowało do wszystkich państw, aby zerwały połączenia morskie z Rosją, a także zablokowały możliwość wchodzenia do portów rosyjskim jednostkom nawodnym.

O kolejny krok w walce z putinowską Rosją apeluje niemiecki minister ds. finansów Christian Lindner, który wezwał do zaostrzenia sankcji wobec Federacji Rosyjskiej i jej władz.

Bogdan Feręc

Źr: PAP

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Putin wg Bidena jest
To jest plan O’Bri
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська