Departament Zdrowia zachęca do noszenia masek

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Wraz z rosnącą ilością osób w szpitalach, które zdiagnozowany mają Covid-19, coraz częściej mówi się o zaleceniach, jakie mogą zostać wkrótce wprowadzone.

Obecnie Departament Zdrowia wyłącznie zachęca do zakładania masek w transporcie publicznym i placówkach opieki zdrowotnej, ale nie można wykluczyć, iż taka sugestia zostanie zmieniona na obowiązek. W komunikacie ministerstwa kierowanego przez Stephena Donnelly czytamy, iż w zaledwie 24 godziny, ilość chorych z Covid-19 zwiększyła się w Irlandii o 60 osób, co jest powodem do niepokoju.

Irlandzkie Ministerstwo Zdrowia wydało też zalecenie, a to pojawiło się już w Internecie, głównie w mediach społecznościowych, w którym słyszymy:

– W transporcie publicznym oraz w placówkach opieki zdrowotnej zaleca się noszenie maski na twarzy. Ludzie, którzy są podatni na Covid-19, powinni być świadomi ryzyka związanego z czynnościami, które mogą podjąć, i nosić maskę na twarzy w celu zwiększenia ochrony.

Jednocześnie zaleca się, aby maski zakładać we wszystkich miejscach publicznych, w tym w sklepach, kinach, teatrach lub innych pomieszczeniach zamkniętych, co może zwiększyć poziom bezpieczeństwa i ograniczyć ilość transmisji Covid-19.

Jak niektórzy jeszcze mogą pamiętać, pod koniec lutego tego roku rząd zrezygnował z obowiązku zakrywania twarzy maskami w miejscach publicznych, a nie doszło wtedy do istotnego zwiększenia ilości zachorowań w kraju, co ma jakoby miejsce obecnie. Z danych Departamentu Zdrowia dowiadujemy się jednak, iż obecnie w szpitalach przebywa 397 covidowych pacjentów, natomiast na oddziałach intensywnej opieki medycznej zajęte są 24 covidowe łóżka.

Wirusolog z UCD dr Gerald Barry powiedział, iż rząd powinien skupić się teraz na kampanii uświadamiającej i przypominającej o zagrożeniu, ale decyzję o zakładaniu maski pozostawić społeczeństwu.

Dr Gerald Barry:

– Obserwujemy kolejną falę infekcji rozprzestrzeniającą się w całym kraju w wyniku nowych wariantów. Warianty różnią się nieco od tych, które widzieliśmy w przeszłości. Osoby, które były wcześniej zakażone, a również podatne są na infekcję. Chociaż myślę, że na tym etapie każdy musi dokonać własnych wyborów, jeśli ludzie noszą dobrze dopasowaną maskę N95 w transporcie publicznym lub w zatłoczonych pomieszczeniach, zapewni to pewną ochronę przed infekcją.

*

Dramat, przeżywam dramat, bo pozbyłem się wszystkich masek z domu, więc nie mogę się chronić. Ratunku!!! Kto ma jakąś pożyczyć, może być lekko używana. 😉

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Giganci przeciwko op
Gabinet Johnsona nar

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!