Dennis odszedł, ale pozostawił szkody

Dopiero po trzeciej rano uspokoiły się warunki pogodowe nad Irlandią, ale już wczoraj wieczorem wiadomo było, że Dennis pozostawi po sobie szkody, a te kraj będzie naprawiał przez kilka dni.

W niedzielny wieczór bez prądu pozostawało około 8000 domów, głównie na zachodnim wybrzeżu, a o godzinie 4:00 w poniedziałek ESB w oficjalnym komunikacie prasowym mówi o prawie 4000 domów bez zasilania. Wszystkie awarie mają zostać usunięte do południa, jednak nie będzie tak łatwo z zalaniami, bo osuszanie i sprzątanie ulic, trwać będzie przez cały dzień, a nie jest wykluczone, że przeciągnie się nawet na wtorek.

Zła informacja jest taka, że dzisiaj nadal będzie wiać, chociaż porywy wiatru dochodzić będą do 80 km/h i meteorolog Gerry Murphy powiedział, iż nadal należy uważać, przede wszystkim w dzielnicach zachodnich.

Poniedziałek będzie dniem z przejaśnieniami, ale również z przelotnymi opadami deszczu, co nie pomoże w ustabilizowaniu sytuacji hydrologicznej kraju, dodaje Met Éireann. Synoptycy spodziewają się też wieczornego ochłodzenia, a nawet lokalnych burz z piorunami. Noc zimna od 1 do 4 stopni na plusie.

Zimny będzie też wtorek, by w środę zrobiło się nieco cieplej, do 10 stopni Celsjusza, podobnie jak w kolejnych dniach tego tygodnia. Prognozy mówią jednak, że warunki nie będą należeć do idealnych, bo przez cały tydzień możemy oczekiwać przelotnego deszczu i podmuchów wiatru.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Bałagan powyborczy
Tysiące wniosków o
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish