Decyzja o zamknięciu hoteli i inne ograniczenia już dzisiaj

Na dzisiejszym posiedzeniu rządu zapadnie ostateczna decyzja, która zwiększać będzie poziom ograniczeń, a stanie się tak, gdyż w kraju znacząco wzrosła ilość zakażeń koronawirusem.

Z nieoficjalnych zapowiedzi wiemy, że część obostrzeń wejdzie w życie już w Wigilię, a oznacza to, że od południa 24 grudnia, zamknięte zostaną restauracje i puby podające jedzenie, natomiast zakaz lotów do Wielkiej Brytanii, przedłużony ma być do 31 grudnia 2020 roku. W tej kwestii może stać się też tak, że zakaz podróżowania na sąsiednią wyspę przedłużony zostanie do 6 stycznia 2021 roku, co wcześniej sugerował minister spraw zagranicznych Simon Coveney.

Prawdopodobnie pozostaną otwarte sklepy uważane za nieistotne oraz punkty usługowe, ale w tym zakresie, miała toczyć się ożywiona dyskusja między rządem a Zespołem ds. Zdrowia Publicznego.

Decyzje te zapadły na wczorajszym spotkaniu liderów koalicji, którzy dzisiaj na Radzie Ministrów, przedstawią swoje stanowisko, by omówił je cały gabinet.

Dzisiaj na posiedzeniu rządu omówiona zostanie także sprawa świątecznych spotkań i odwiedzin, a i tu może się coś zmienić, ponieważ NPHET wnioskował, aby ograniczyć ilość osób przy bożonarodzeniowym stole. Nie jest wykluczone, że już 26 lub 27 grudnia powróci zakaz opuszczania granic hrabstwa, więc i w tym kontekście możemy doczekać się zmian.

Komunikat w tej sprawie wydany zostanie niezwłocznie po posiedzeniu gabinetu, więc dzisiaj w godzinach popołudniowych.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
New book reveals bru
Wg HSE szczepienia r
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian