Decyzja o przebadaniu całej populacji Irlandii

Na dzisiejszym spotkaniu Krajowego Zespołu ds. Zdrowia i Sytuacji Nadzwyczajnych omawiana będzie kwestia badań całej populacji mieszkającej w Irlandii.

Wg zespołu ekspertów medycznych, są dowody, że rozprzestrzenianie się koronawirusa w społeczności zostało stłumione, ale wciąż rośnie w niektórych społecznościach, w tym w domach opieki. Dlatego ważne jest, aby przebadać największą z możliwych grupę mieszkańców Irlandii, co pozwoli wyeliminować potencjalne źródła zakażeń.

Zapowiedź taka padła z ust dr. Tony’ego Holohana, który jest przekonany, iż tylko badania dużej ilości mieszkańców Irlandii, pozwolą na drastyczne ograniczenie ilości zakażeń, więc do spadku przypadków przekazywania sobie wirusa Covid-19.

Ten krok pozwalałby także na zniesienie większości ograniczeń dla osób zdrowych, które zachowując niektóre z obostrzeń, mogłyby zarówno wrócić do pracy, jak i swobodnie poruszać się po ulicach.

Tę sprawę omówi dzisiaj Krajowy Zespół ds. Zdrowia, a opinia przesłana zostania Ministerstwu Zdrowia, które podejmować będzie ostateczne decyzje. Podczas spotkania omówione zostaną też możliwości testowania dużej ilości próbek i określony zostanie czas, w jakim ta propozycja, mogłaby zostać zrealizowana.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Ubezpieczyciele powi
Jerzy Molski: AROGAN
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish