Decyzja NTMA w sprawie Davy Stockbrokers mile widziana, ale potrzebna jest silniejsza odpowiedź ze strony państwa irlandzkiego

Poseł reprezentujący w Parlamencie Europejskim Fianna Fáil Billy Kelleher z zadowoleniem przyjął decyzję NTMA o cofnięciu licencji Davy Stockbrokers na działanie, jako główny dealer irlandzkiego długu państwowego.

Billy Kelleher:

– Ta decyzja jest bardzo ważna i podjęta w odpowiednim momencie oraz świadczy o zaangażowaniu Irlandii w utrzymanie i przestrzeganie najwyższych standardów w zakresie finansów i etyki korporacyjnej. Rewelacje płynące z tej kwestii są zaskakujące i dość szkodliwe. Istotne jest, aby Irlandia, odłączyła się od tego tak szybko, jak to możliwe, aby chronić swoją reputację. Jednak nie może to być całkowita suma odpowiedzi państwa irlandzkiego. Potrzebujemy dokładnego dochodzenia. Jeśli ludzie działali nielegalnie, muszą być ścigani bez względu na to, czy nosili kombinezony, czy garnitur i krawat.

*

Z doniesień prasowych wynika, że przynajmniej 16 pracowników Davy Stockbrokers, zamieszanych jest w spekulacje finansowe.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: MEP Billy Kelleher

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Ambasada Irlandii w
Ochrona lokatorów z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian