Debenhams do likwidacji

Debenhams Retail (Ireland) Ltd poinformował, że przechodzi w stan likwidacji, co oznacza, iż żaden z 11 irlandzkich sklepów tej sieci, nie zostanie ponownie otwarty.

W związku z kryzysem wywołanym wirusem Covid-19, Debenhams w Wielkiej Brytanii przeszedł pod zarząd komisaryczny, a jednym z efektów tego działania jest likwidacja sklepów. W Irlandii oznacza to likwidację ponad 2200 miejsc pracy, a dotyczyć to ma placówek w Dublinie, Cork, Galway, Limerick, Newbridge, Tralee i Waterford.

Do niedawna Debenhams Ireland utrzymywał, że nie planuje tak drastycznych kroków, chociaż planował restrukturyzację, połączoną z redukcją stanu załogi, jednak w obecnej sytuacji, nie uda się nadal utrzymywać spółki, która nie jest zaliczana do wyraźnie rentownych. W Irlandii Debenham zatrudnia bezpośrednio 1400 osób, 500 pracowników koncesyjnych i 300 innych pracowników związanych z działami kosmetycznymi.

W sprawę włączył się już Związek Zawodowy Mandate, który będzie próbował wynegocjować dla zwalnianych najlepsze z możliwych warunki, ale też postara się uzyskać dodatkowe wsparcie.

Bogdan Feręc

Źr: Mandate

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish