Dawka przypominająca dla 40-latków

Dojdzie do zmiany w certyfikatach Covid-19, powiedział wicepremier Leo Varadkar, a minister zdrowia Stephen Donnelly zapowiedział, że od jutra, dawkę przypominającą, będą mogli otrzymać nawet 40-latkowie.

Wicepremier i minister przedsiębiorczości Leo Varadkar wskazał, iż Digital Covid Certificate, które wydawane będą od stycznia 2022 roku, zawierać będą uzupełnienie i mówić o trzeciej dawce szczepionki przeciwko Covid-19, jak nazywa się preparat podawany masowo. Aktualizacja pomóc ma przede wszystkim osobom udającym się w podróż zagraniczną, albowiem niektóre z państw europejskich, ale nie tylko one, wprowadziły lub przygotowują się do wprowadzenia zmian i chcą, aby turyści, mogli okazać dowód szczepienia wraz z dawką wzmacniającą.

Leo Varadkar dodał, że jest obecnie wielce prawdopodobne, iż od przyszłego roku, aby podróżować po Unii Europejskiej, trzeba będzie okazać dowód pobrania trzeciej dawki mikstury uchodzącej za szczepionkę, choć użył określenia mówiącego o pełnoprawnym medykamencie.

Departament Zdrowia Republiki Irlandii uznał, że w chwili, kiedy pandemia na poziomie krajowym ponownie zaczyna się rozwijać, należy wzmocnić społeczeństwo i zaproponować kolejnej grupie trzecią dawkę preparatu szczepiennego.

Minister zdrowia Stephen Donnelly powiedział, iż od 19 grudnia 2021 roku, dawkę przypominającą, będą mogły otrzymać również osoby z przedziału wiekowego 40 – 49 lat, czyli o trzy tygodnie wcześniej, niż przewidywały to plany HSE.

Szczepienia dodatkowe oferować mają zarówno centra masowych szczepień, ale też apteki, jak i lekarze pierwszego kontaktu, a na wizytę należy umówić się wcześniej, więc tę, zarezerwować przez stronę HSE. Na tej znajdują się również pełne informacje dotyczące szczepień i preparatów, jakie są podawane, co podkreślono w komunikacie.

Bogdan Feręc

Źr: HSE/ Twitter.gov.ie

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Można było unikną
Sławomir Orwat oraz
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська