Darmowe maseczki na twarz dla każdego domu

Jeden z najbardziej znanych naukowców w Irlandii zaproponował, aby rząd zaopatrzył każde gospodarstwo domowe w darmowe maseczki osłaniające twarz.

Wg dyrektora the National Virus Reference Laboratory dr. Cilliana De Gascun, w kraju mamy do czynienia z nierównością płacową, więc wielu osób nie jest stać na zakup maseczki. Dlatego właśnie dr De Gascun zaproponował, by rząd, o ile zdecyduje się na wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek ochronnych, dostarczył je do domów, w ramach pomocy udzielanej społeczeństwu.

W takim przypadku gospodarstwa domowe miałyby otrzymać kilka darmowych maseczek, aby móc nosić je w środkach transportu, sklepach i miejscach publicznych.

Obecnie na rząd wywierana jest presja, by wprowadził zasadę obowiązkowego nakładania maseczek w miejscach publicznych, ale też w hotelach i restauracjach, aby można było zmniejszyć dystans społeczny do jednego metra.

Dr De Gascun powiedział też, że w chwili znoszenia kolejnych ograniczeń, może znacznie wzrosnąć ilość zakażeń, więc konieczny będzie ten środek zapobiegawczy, czy tego sobie życzymy, czy też nie. Wg De Gascuna, maseczki mogą być obowiązkowe już na jesieni, jeżeli przyjęty zostanie plan rządu, a ten jest odpowiedzią na drugą falę zachorowań.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Kościelna rezerwacj
Kiedy Tayto Park bę
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish