DARIUSZ Z. – JEDEN Z PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH ZATRZYMANY NA FILIPINACH

Dzięki ścisłej współpracy i bieżącej wymianie informacji przedstawicieli sieci ENFAST z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji z partnerem sieci ENFAST – amerykańską agencją federalną (United States Marshals Service) oraz Zespołem Poszukiwań z Filipin (FSU) ustalono miejsce ukrywania się Dariusza Z., obywatela Polski skazanego za popełnienie licznych przestępstw seksualnych. Wizerunek Dariusza Z. zamieszczony był na stronie internetowej Europe’s Most Wanted Fugitives List, zawierającej informacje o poszukiwaniach najgroźniejszych przestępców Europy. W operacji zatrzymania poszukiwanego wzięli udział policjanci zespołu poszukiwań z Manilii oraz lokalna Policja na filipińskiej wyspie Siquijor.

Od niespełna jedenastu lat na terenie Unii Europejskiej funkcjonuje ENFAST, czyli europejska sieć współpracy Policji zajmująca się lokalizowaniem i zatrzymywaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Sieć współpracuje również z EUROPOL, INTERPOL i krajami partnerskimi spoza UE. Polskie przedstawicielstwo sieci znajduje się w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji. Współpraca w ENFAST charakteryzuje się szybkim przekazem informacji umożliwiającym natychmiastowe podjęcie działań policyjnych na terenie całej EUROPY.

Dzięki ścisłej współpracy i bieżącej wymianie informacji poprzez ENFAST 14 lutego br. wczesnym rankiem na filipińskiej wyspie Siquijor zatrzymano Dariusza Z. – obywatela Polski skazanego za popełnienie licznych przestępstw seksualnych, za którym w maju 2018 roku został wydany list gończy opublikowany na stronach Interpolu.

Policja.pl

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Sektor budowlany zam
Jeden sposób na kor
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian