Dajcie najemcom odpocząć od wysokich czynszów

Senator Sinn Féin Fintan Warfield wezwał rząd, aby dał najemcom przerwę i poparł propozycje jego partii dotyczące obniżenia czynszów. Wniosek Sinn Féin będzie omawiany w poniedziałek w Seanad, w którym wezwano do pakietu ratunkowego, który zapewni najemcom bardzo potrzebną przerwę.

Wezwał najemców,  aby podzielili się z nim swoimi historiami, w jego ankiecie internetowej, aby w poniedziałek porozmawiać bezpośrednio z rządem.

Senator Warfield powiedział:

– Najwyższy czas dać najemcom odpocząć od niebotycznych czynszów. W całym kraju tysiące pracowników i rodzin tkwi w pułapce najmu i każdego miesiąca są zmuszeni do wyrzucania wygórowanych cen za ciasne i złej jakości mieszkania. To narastający kryzys, ale rząd zaprzecza i odmawia działania. Sinn Féin domaga się zmiany i wzywamy do natychmiastowej zmiany. Nasz wniosek zrobi trzy kluczowe rzeczy, aby stawić czoła najemcom. Po pierwsze, obniży czynsz, oddając miesięczny czynsz z powrotem do kieszeni najemców. To zapewni potrzebną ulgę pracownikom i rodzinom znajdującym się pod presją finansową. Po drugie, zapewni, że czynsze nie będą rosły przez okres trzech lat. Zbyt wielu najemców jest traktowanych niesprawiedliwie przez właścicieli podwyższających czynsze z roku na rok. To niesprawiedliwe i trzeba to natychmiast przerwać. Po trzecie, umożliwi władzom lokalnym i zatwierdzonym organizacjom budownictwa mieszkaniowego dostarczanie mieszkań na wynajem po przystępnych cenach na dużą skalę; kosztem od 700 do 900 euro miesięcznie. Jeśli dotknął cię kryzys mieszkaniowy, chcę usłyszeć twoją historię. Możesz podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w naszej ankiecie internetowej,  a ja postaram się podnieść to bezpośrednio z rządem. Wzywam wszystkich senatorów ze wszystkich stron do poparcia wniosku Sinn Féin i udzielenia najemcom niezbędnego wsparcia. Kryzys mieszkaniowy zbyt długo wymknął się spod kontroli, a najemcy w całym stanie ponoszą konsekwencje bezczynności. Musimy działać teraz, aby zapewnić najemcom przerwę, której pilnie potrzebują.

Link do ankiety>>>

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Powrót do złych cz
Wielki Brat będzie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian