Dáil – wesołe miasteczko

Na dzisiejszym posiedzeniu niższej izby parlamentu posłowie zajmować się będą popularną rozrywką, czyli wesołymi miasteczkami.

Fianna Fáil złożyła projekt ustawy, a ta regulować ma standardy bezpieczeństwa i higieny w tych miejscach, ponieważ, jak uważają przedstawiciele ugrupowania, nie jest z tym dobrze. Zgodnie z projektem zmian, bo pierwszy raz regulacją tej rozrywki zajęto się ponad dwa lata temu, nałoży się na właścicieli wesołych miasteczek obowiązek zapewnienia całkowitego bezpieczeństwa podczas z korzystania z urządzeń, ale też w czasie, kiedy goście są na terenie wesołego miasteczka.

Regulacji poddane zostaną też kwestie higieniczne, a to oznacza, iż trzeba będzie zapewnić odpowiednią ilość punktów sanitarnych, w tym toalet i miejsc, gdzie można się odświeżyć.

Główną jednak częścią debaty ma być bezpieczeństwo, bo z tym w ostatnich latach jest raczej źle i odnotowano kilkanaście przypadków, kiedy użytkownicy urządzeń rozrywkowych, doznawali obrażeń ciała.

Składający projekt Niall Collins zaznacza, że debata może być trudna, bo poprzez zmianę przepisów, mogą wzrosnąć koszta ubezpieczeń wesołych miasteczek, więc te mogą nie unieść takiego ciężaru i potrzebne jest zarówno uregulowanie samego bezpieczeństwa, jak i kwestii z nim związanych, czyli np. ubezpieczeń.

Wg niektórych ugrupowań, które czytały już projekt ustawy, debata będzie trudna, gdyż ciężko jest połączyć wyższe bezpieczeństwo z zachowaniem obowiązujących teraz stawek ubezpieczeń, gdyż rynek ubezpieczeniowy, nie jest do końca uregulowany.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Podziel się:

Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn