DAA wstrzymuje plany budowy biurowców. Zatrudniać będzie w domach

Praca w domu zaczęła być niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu firm działających w Irlandii i do takich rozwiązań kierują się nawet spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Działająca w Dublinie i Cork spółka Dublin Airport Authority, zarządzająca oboma lotniskami, poinformowała, iż zwalnia tempo rozwoju w zakresie budowy swoich nowych biurowców i część pracowników biurowych, zatrudnionych przez DAA, pracę wykonywać będzie w swoich domach. Dyrektor generalny DAA Dalton Philips powiedział, że w dłużej perspektywie, nawet znacznie więcej osób może pracować w domach, więc te plany zostają właśnie stopniowo wdrażane.

Wcześniej DAA planowała rozwój swojej sekcji biurowej, który ujęty był w planach rozwoju „Dublin Airport Central”, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, projekt zostaje wstrzymany, więc nie wiadomo teraz, czy doczeka się kolejnych faz realizacji.

Co ważne, budynki, które miały przeznaczone być na biura DAA, nie będą stały puste, gdyż znaleźli się już najemcy, a do tych należą m.in. Kellogg i ESB International, które wprowadzą się do biurowców jeszcze w tym roku. Projekt „Dublin Airport Central” obejmuje swoim zakresem działania budowę 5 biurowców, które wykorzystywane miały być przez DAA i najemców, a całość inwestycji zakończyć się w 2022 roku, jednak jak się teraz sugeruje, firma pozostanie przy trzech wybudowanych już budynkach, więc czwarty i piąty, nie doczekają się realizacji.

W związku z takim podejściem do sprawy DAA skieruje teraz swoje działania na wykonanie umów z najemcami, którzy wcześniej deklarowali lub podpisali umowy na najem powierzchni biurowej, rezygnując tym samym z umieszczenia w nowej siedzibie swoich pracowników. Ci zaś, zamiast codzienne chodzić do pracy, obowiązki wykonywać będą zdalnie w domach, co znacznie obniży koszty prowadzenia działalności przez DAA.

Czyli wracamy do pracy chałupniczej, a ta obecnie dotyczyć będzie pracowników biurowych, bo DAA, nie jest pierwszą firmą w Irlandii, która weszła w taki system zatrudniania.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Independent

Zdj: DAA

Polska-IE: Udostępnij...
Bankier.pl: Mieszkan
Druga fala koronawir
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish