Czy w pubach, kawiarniach i restauracjach będziemy płacić daninę Covid-19?

Raczej zaskakujące słowa wypowiedział doradca Banku Centralnego Irlandii, wg którego, dział gastronomiczny może powitać nas niemiłą niespodzianką po odblokowaniu kraju.

Ekonomista Alan Ahearne jest przekonany i nie bez racji, że sektor gastronomiczny jest jednym z tych, który cierpi najbardziej w czasie pandemii koronawirusa na wyspie, więc będzie potrzebował dodatkowego wsparcia. Niestety doradca BCI nie powiedział, że wsparcia puby, kawiarnie i restauracje powinny oczekiwać od rządu, ale zasugerował, że to klienci mogliby wesprzeć ten dział gospodarki.

Otóż jak wynika ze słów pana Ahearne’a, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w okresie wychodzenia z koronawirusowego kryzysu, klienci zapłacili dodatkowe 10 € za posiłek i 1 € więcej za kufel piwa.

Tym samym to my, którzy też cierpimy z powodu krajowej blokady spowodowanej epidemią wywołaną przez wirus Covid-19, mielibyśmy wspierać sektor turystyczno-gastronomiczny, czyli ratować go przed upadkiem.

Pozwolę sobie powstrzymać się od dodatkowego komentarza, ale Państwa zapraszam do dzielenia się opiniami na Facebooku.

Aktualizacja: 15:59

Premier Leo Varadkar odrzucił stanowczo tę propozycję, zapewniając jednocześnie, iż rząd nie ma planów wprowadzania takich form wsparcia.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Examiner

Polska-IE: Udostępnij...
Przedsiębiorcy o ws
Już ponad milion os
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish