Czy w Dublinie będzie blokada?

Najnowsze dane o zakażeniach koronawirusem są dosyć niepokojące, ponieważ zarejestrowano skokowy wzrost zachorowań, a to może spotkać się z reakcją władz.

Jak na wieczornej konferencji prasowej podał naczelny lekarz kraju dr Ronan Glynn, w Irlandii potwierdzono wczoraj 307 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a takiego wyniku nie notowano od bardzo dawana. Najwięcej przypadków zakażeń było w Dublinie, gdzie okazało się, że aż 182 osoby, otrzymały pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa.

W tej kwestii, czyli rosnącej ilości zakażeń swoje oświadczenie wydał rząd i wicepremier Leo Varadkar stwierdził, iż to zaskakujące, chociaż było do przewidzenia, przynajmniej w świetle rosnącego sprzeciwu wobec noszenia maseczek i dystansowania społecznego.

Wicepremier dodał też, że wkrótce może zostać podjęta decyzja, która wpłynie na prawie 1,5 miliona osób w aglomeracji dublińskiej, ale też w Limerick, gdzie zakażeń jest najwięcej, a jedynym rozwiązaniem może stać się podniesienie poziomu obostrzeń, jakie będą tam obowiązywać. Mówi się również, iż w Dublinie oraz Limerick, mogą być wprowadzone środki, jakie obowiązywały w Kildare, Offaly i Laois, więc nawet blokady tych hrabstw.

Leo Varadkar poinformował jednocześnie, że rząd, bacznie obserwuje teraz sytuację epidemiologiczną w Dublinie i Limerick, a kolejne decyzje, podyktowanie będą ilością zakażeń.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Szykuje się wielki
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian