Czy rząd zadecyduje o wprowadzeniu „godziny policyjnej”?

Obecny wzrost zakażeń, który nigdy wcześniej nie miał miejsca na wyspie, może prowadzić do wielu decyzji, które mocno odczuwać będziemy wszyscy, natomiast jedna z propozycji, wręcz niepokoi.

Pojawiają się głosy polityków, którzy chcą zachować anonimowość, ale mówią, że ze względu na dobro kraju i bezpieczeństwo mieszkańców Irlandii, należy podjąć daleko idące kroki zaradcze, które zabezpieczą przed dalszym rozprzestrzenieniem się wirusa i wzrostem zakażeń. Wspomina się więc o zamknięciu szkół, ale i placów budowy, a do tego wszystkich innych zakładów i firm, które przy obecnym poziomie ograniczeń, wciąż mogą funkcjonować.

Co ważne, pojawiła się również propozycja, która mówi, że konieczne może stać się wprowadzenie tzw. godziny policyjnej, więc zakaz opuszczania domów w wyznaczonych godzinach. Do tego może pojawić się zarządzenie, że tuż po wyjściu z domu, zobowiązani będziemy do nakładania masek i noszenia ich wszędzie, poza miejscem zamieszkania.

Takie postępowanie władz, czyli wprowadzenie ponownej pełnej blokady kraju, co wiązać się będzie również z zamknięciem granic, uchronić ma kraj przed dramatycznie wysoką ilością zakażeń, a i zablokowaniem możliwości leczenia przez szpitale.

Eksperci ds. zdrowia publicznego przekonują, że najgorsze dopiero nadejdzie, a dzienna ilość przypadków zakażeń, przekroczyć może nawet 7000. Co istotne, nie wydaje się to już teraz fikcją, skoro mamy przekroczony poziom 6 tysięcy dziennie, więc dalszy wzrost, jest niemal pewny, a ma być wg ekspertów konsekwencją zniesienia piątego poziomu ograniczeń w grudniu i świętami Bożego Narodzenia oraz Sylwestrem, co związane jest z dużą ilością spotkań. Pierwsze niepokojące oznaki, jak dodają fachowcy zajmujący się zdrowiem publiczny, mieliśmy już w Wigilię, kiedy dzienna ilość osób zakażonych, podniosła się do ponad 900.

Rozwiązaniem dla całej nieciekawej sytuacji wydaje się ponowne wprowadzenie kraju w stan permanentnej blokady, a i rozpoczęcie przez HSE masowych szczepień.

Co się stanie za kilka dni? Tego dowiemy się dzisiaj wieczorem lub jutro w godzinach popołudniowych, po posiedzeniu gabinetu.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Szkoły zamknięte d
Druga dawka bez opó
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian