Czy Ryanair przejmie kolejną linię lotniczą?

Włoska budżetowa linia lotnicza Air Italy ogłosiła, iż zaprzestaje swojej działalności w trybie natychmiastowym, a dzieje się tak w związku z niepewnością finansową.

Linia nie będzie jednak postawiona w stan likwidacji, a wyłącznie zawiesza działalność, co oznacza, iż rozpocznie poszukiwania inwestora lub inwestorów strategicznych. Air Italy jest/była drugą co do wielkości włoską linią obsługującą zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe, w tym transatlantyckie.

Sytuacja finansowa zmusiła jednak przewoźnika, by odwołał wszystkie swoje loty.

Tu właśnie pojawia się na scenie Ryanair, który często korzysta z takich okazji i za stosunkowo niewielkie pieniądze, przejmuje upadające linie, by na ich trasach, rozwijać przewozy pasażerów, ale już pod swoją marką.

Ryanair nie potwierdza jeszcze, czy rozpocznie rozmowy o przejęciu Air Italy, ale z niepotwierdzonych doniesień prasowych wiemy, iż przedstawiciele obu firm, rozmawiali wstępnie w tej sprawie.

O ile Ryanair nie zdecyduje się na, przejecie całej linii, to może być zainteresowany przejęciem ich tras, głównie tych wiodących za ocean. Od lat przecież, władze Ryanair starają się wprowadzić do swojej oferty loty transatlantyckie, by wejść do grona europejskich przewoźników lotniczych, którzy oferują loty za ocean.

Ostatni lot Air Italy zrealizowany zostanie 25 lutego 2020 roku.

Bogdan Feręc

Źr: Corriere della Sera

Polska-IE
Odszkodowanie za utr
Koronawirus u irland
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish