Czy nie ma potrzeby zmiany prawa? (18+)

W ostatnim czasie w Irlandii coraz częściej słyszy się o napaściach i na szczęście wyrokach za gwałty i napaści na tle seksualnym.

 

W tym zakresie można rozważać różne powody takich zachowań, ale dojdziemy prawdopodobnie do wniosku, iż do niezgodnych z prawem zachowań dochodzi, ponieważ potrzeba zaspokojenia popędu seksualnego, góruje nad zdrowym rozsądkiem.

O ile nie włączymy do naszych rozważań przestępstw seksualnych osób chorych, to może się okazać, że części z nich można by uniknąć.

 

Przyjrzyjmy się więc irlandzkiemu prawu, które zabrania prowadzenia działalności domom publicznym, więc legalnych w Irlandii nie ma. Jest, a jakże, szara strefa, ale całkiem dobrze zakamuflowana, a i ceny nie są tam zachęcające, więc nie jest ten rodzaj „rozrywki” i poniekąd „terapii” szczególnie dostępny.

Wiadomo przecież, a rozmawiamy teraz w kręgu osób dorosłych, że każdemu z nas zdarza się ochota na seks, czasami nawet dominuje nad naszym zachowaniem, więc jednostki słabsze psychicznie, mogą odczuwać nieodparte uczucie jego zaspokojenia, nawet niezgodnie z prawem.

Nie umiejąc sobie z tym poradzić, posuwają się do czynów najgorszych, czyli gwałtów i napaści na tle seksualnym, co w Irlandii staje się chyba problemem.

 

Gdyby jednak rząd, zaproponował zmianę prawa, zalegalizował prostytucję, więc i uczynił ją ogólnie dostępną, liczba przestępstw na tym tle, mogłaby zacząć spadać. Jako osoby dorosłe, wiemy w większości również, że do pełnej satysfakcji, nie wystarczy masturbacja, bo brakuje tego czegoś, co można nazwać bliskością, chociażby płatną.

 

W tej kwestii można natomiast zaproponować, aby rząd poddał pod rozwagę parlamentowi, by ten zgodził się nawet na pilotażowy program i wprowadził go w jednym z miast, gdzie powstałyby domy publiczne.

Jeżeli okaże się, że ilość incydentów na tle seksualnym spadnie, burdele uruchamiamy w całej Irlandii, natomiast jeżeli nic się nie zmieni, program zostanie zakończony i pozostaniemy przy obecnych regulacjach prawnych.

 

Można też na wzór amerykańskiego Las Vegas, stworzyć miasteczko rozpusty, a wydaje się, że to stanie się atrakcją turystyczną i przyciągnie gości z zagranicy. Korzyści są w takim przypadku oczywiste, więc nie będę się przy nich zatrzymywał.

Oczywiście zaraz odezwą się głosy oburzenia, że prawa kobiet, że jest to niemoralne itp., ale pamiętajmy, że po pierwsze Irlandia zgodziła się na aborcję, a jest krajem katolickim, a po drugie, jeżeli ma to pomóc w zmniejszeniu ilości gwałtów, to może bardziej sensownym rozwianiem jest otwarcie legalnego burdelu, niż ściganie i wsadzanie do więzień sprawców.

Ciekawe, co na taką propozycję odpowiedzą ofiary gwałcicieli, a wydaje się, że moja argumentacja trafi do ich przekonania, wiec może warto będzie spróbować?

Bogdan Feręc

Znajdź nas:

COPE Galway Charity
Królował będzie w
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn