Czy masowe testy antygenowe pojawią się w Irlandii?

Profesor chorób drobnoustrojowych na UCD zaproponował, aby Irlandia poszła w ślady Wielkiej Brytanii i wprowadziła masowe testy antygenowe na koronawirusa.

Jak przekonuje profesor Patrick Mallon z University College Dublin, wprowadzenie masowych i powtarzalnych testów, pomoże w wyłowieniu ze społeczności osób zakażonych koronawirusem, a co za tym idzie, powstrzyma się w ten sposób rozprzestrzenienie wirusa. Zdanie profesora Mallona, nie jest głosem osamotnionym, bo o takim rozwiązaniu mówi też raport ekspertów z zakresu wirusologii, a ci, już jakiś czas temu wyrazili swoją opinię, że takie postępowanie, może pomóc w opanowaniu epidemii. Wg prof. Mallona, szybkie testy antygenowe, mogą przyczynić się do szybszego znoszenia ograniczeń, co z całą pewnością, ucieszy większą część mieszkańców Irlandii.

Zaproponowano wprowadzenie szybkich testów antygenowych w placówkach opiekuńczych, szkołach, więzieniach, dla sportowców i w miejscach pracy, jednak rząd, nie posłuchał ówcześnie porad ekspertów i szedł obraną przez siebie ścieżką.

Obecnie, duże grono fachowców z zakresu wirusologii twierdzi, iż to rozwiązanie jest jednym ze skuteczniejszych, gdyż w krótkim czasie, można odnaleźć osoby, które mogą przekazywać wirusa innym.

Zaproponowano, by wzorować się właśnie na Wielkiej Brytanii, w której sekretarz ds. zdrowia Matt Hancock zapowiedział, wprowadzenie szerokiego programu testów antygenowych. U naszych wschodnich sąsiadów, każdy mieszkaniec Królestwa, będzie mógł wykonać dwa testy tygodniowo, a będą one robione w domu, ponieważ zestawy testowe, rozprowadzane będą wśród tamtejszego społeczeństwa. Minister Hancock spodziewa się, że w ten sposób, uda się stłumić epidemię na poziomie krajowym, a przynajmniej znacznie zmniejszyć transmisję wirusa.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Policjanci skierowan
Różni nas 12 kwiet
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian