Czy chcemy pracować zdalnie?

Whitaker Institute w NUI Galway i Western Development Commission uruchomiły nową ankietę, w której znajdują się pytania o pracę zdalną.

W badaniu naukowcy zadają szereg pytań, a z tych chcieliby się dowiedzieć, jak bardzo podoba się mieszkańcom Irlandii, ale nie tylko im, praca, która wkrótce będzie dostępna znacznie częściej, niż było to przed pandemią Covid-19. Wyniki anonimowej ankiety opublikowane zostaną w maju tego roku, ale już teraz wiadomo, co wynika ze wcześniejszych analiz, że 94% respondentów podobnych badań, chciałoby w przyszłości kontynuować lub rozpocząć pracę zdalną.

Najnowsza edycja badania zaczęła się dzisiaj, a udział mogą w niej brać osoby pełnoletnie, natomiast zestaw pytań określić ma preferencje, jakimi kierować się będziemy po zakończeniu pandemii.

W poprzedniej ankiecie udział wzięło prawie 12 000 osób, w tym zarządzających firmami, a tych, dodatkowo pytano, w jaki sposób zmienił się ich sposób zarządzania pracą i pracownikami. Tak samo będzie i teraz, bo właściciele i dyrektorzy firm, będą mogli podzielić się doświadczeniami, a to może pomóc w opracowaniu wzorców postępowania dla kadry zarządzającej w przyszłości.

Ankietę prowadzą profesor Alma McCarthy i Noreen O’Connor z NUI Galway oraz Tomás Ó Síocháin i Deirdre Frost z Western Development Commission.  

Ankieta dostępna jest tutaj

Bogdan Feręc

Źr: NUI Galway

Polska-IE: Udostępnij
Specjalna agencja mu
Szerokie uprawnienia
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian