Czy były prokurator obroni się przed atakami? „Golfgate” w toku

Podczas przyjęcia golfistów z Oireachtas, pojawiły się też osoby związane z władzą, więc także były prokurator generalny Séamus Woulfe.

Kontrowersje, jakie wywołało spotkanie, doprowadziło do złożenia dymisji przez komisarza ds. handlu UE Phila Hogana, a wiele osób, musi się tłumaczyć ze swojego zachowania. Tu jednak trafiła kosa na kamień, bo były prokurator generalny stwierdził, że nie czuje się tak do końca winny, co ma zamiar udowodnić.

Otóż Séamus Woulfe zatrudnił prawnika, którego poprosił, aby zbadał jego zachowanie podczas spotkania golfistów i ewentualnej odpowiedzialności w aferze „Golfgate”.

*

Jeżeli prawnik stwierdzi, że jego klient nie złamał prawa, a jedynie je naruszył lub lekko naciągnął, może w ten sposób stworzyć precedens, a wtedy…

No właśnie, wtedy na takiej podstawie wiele osób będzie mogło spotykać się w większym gronie, a i Phil Hogan zyska potężną broń w walce z irlandzkimi politykami ze szczytów władzy, którzy wymusili na nim decyzję o rezygnacji ze stanowiska.

Od chwili, kiedy pojawiły się naciski ze strony Micheála Martina, Leo Varadkara i Eamona Ryana, którzy mieli żądać złożenia przez Hogana urzędu, pojawiają się też informacje, że ta sprawa nie zakończy się wyłącznie odejściem Irlandczyka ze struktur unijnych, a Hogan, szykuje się do swoistej zemsty. Zyskując pozytywną opinię, jakiej oczekuje Séamus Woulfe, były unijny komisarz otrzyma do ręki potężną broń, a od tej, może spaść niejedna polityczna głowa na Zielonej Wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent/The Times

Polska-IE: Udostępnij
Banki rozważają ko
Covid-19 opóźni ś