Czy był stolec?

Bank Holiday Monday spędziłem w przemiłym towarzystwie, a śmiem twierdzić, że z jedną z najinteligentniejszych kobiet w Galway.

Magda*, nie musisz się obawiać, nie powiem, że mieszkasz tuż przy Eyre Square, masz 37 lat, kota Lolka i pracujesz na stanowisku dyrektora w międzynarodowej korporacji, bo przecież to wszystko Facebook już wie, który nawiasem mówiąc, rządzi się swoimi prawami. W każdym razie nasza wycieczka rozpoczęła się wczesnym przedpołudniem, a moja „kierownica”, która nie bez komplikacji namówiła mnie na tę podróż w nieznane, stwierdziła, że czas na mały przystanek.

Ta wielbicielka medium społecznościowego Facebook, gdzie zamieszcza różne „ważne” informacje, zaczęła przekonywać mnie, że to wręcz wspaniała rzecz, jeżeli możesz pochwalić się swoimi osiągnięciami, zdjęciami i życiem.

Przeglądnąłem profil Magdy, ważnej Pani dyrektor, ale i jej koleżanek, które jakże chętnie prezentują się również w sieci. To nie wszystko, bo część z jej facebookowych znajomych, nader często odpowiada na zadawane tam pytania, więc o wiek, miejsce ostatniego pobytu, zamieszkania, ostatnie cyfry numeru telefonu itd. Umieszczają też zdjęcia swoje i znajomych, całkiem przyjemne fotki z wakacji, a i informują, kiedy ponownie mają zamiar odwiedzić jakąś rajską wyspę.

Kiedy nasz odpoczynek dobiegł końca, wsiedliśmy do samochodu, zadałem Magdzie tylko jedno pytanie: Czy był stolec? Ta, znając mnie od kilku miesięcy, była nim zaskoczona, chociaż wie już o mnie tyle, że podtekst i cel, musiał się w nim znajdować. Zaczęła drążyć temat, a wtedy dopiero, ujawniłem swoje intencje. Zapytałem wprost, rozwijając temat, dlaczego ani u niej, ani i jej koleżanek, skoro dzielą się na „fejsie” wszystkim o swoim ziemskim istnieniu, z fotografiami półnagich mężczyzn w tle włącznie, nie informują:

– Czy był stolec?

Odpowiedź Magdy, niech zostanie tajemnicą, ale po kilkudziesięciu minutach rozmowy, przyznała mi rację, że stała się bardzo ekshibicjonistyczna na Facebooku.

Bogdan Feręc

*Imię, na prośbę Magdy, zostało zmienione. W końcu jest dosyć znaną osobą w Galway.

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
51 lat festiwalu w J
UE musi rozwinąć z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian