Czy Aer Lingus będzie latał do Polski?

Przewoźnik rodem z Irlandii zapowiedział właśnie, że w przyszłym roku znacznie zwiększy ilość europejskich tras, ale nie zapomni o lotach transatlantyckich.

Z całą pewnością zwiększy się ilość lotów Aer Lingus do USA i Kanady, co zostało potwierdzone przez rzecznika linii, a dzieje się tak, ponieważ przewoźnik notuje znacznie większe niż wcześniej zainteresowanie tymi lotami.

Do sześciu lotów tygodniowo zwiększy się ilość lotów na Florydę do Orlando, trzy razy w tygodniu będzie można polecieć do Miami, a do Seatlle Aer Lingus będzie latał codziennie. Zwiększy się także przepustowość tras, które teraz były oblegane w szczególności, więc znacznie łatwiej będzie kupić bilet do Waszyngtonu, Los Angeles i Minneapolis, a wszystko przez modernizację floty i wymianę samolotów na te, które oferują większą ilość miejsc.

To informacja ważna także dla nas, bo przecież od dwóch dni możemy latać do USA bez wiz, więc kilkudniowe wycieczki do Stanów Zjednoczonych Ameryki, są dostępne właściwie bezproblemowo i dla Polaków w Irlandii.

IAG właściciel Aer Lingus informuje także o nowych trasach do Europy, więc dodatkowymi lotami będą mogli cieszyć się pasażerowie lecący z Dublina do Włoch, a dokładnie do miejscowości takich jak: Brindisi, Apulia, Alghero na Sardynię.

Port lotniczy w Cork, także za sprawą Aer Lingus oferować będzie więcej lotów do Europy, a z południa wyspy polecieć będzie można częściej do Alicante, na Malagę, do Faro i do Nicei.

Shannon to nowe trasy do Paryża i do Barcelony, które zapowiadano już wcześniej.

Jak wiemy z nieoficjalnych informacji, jakie dochodzą do nas z Londynu, prowadzone są rozmowy pomiędzy IAG a przedstawicielami portów lotniczych w Polsce, ponieważ i tam Aer Lingus chciałby się zadomowić. Nie jest wykluczone, że rozmowy prowadzone są także o lotach z Irlandii do Polski, bo te trasy, opanowane obecnie przez Ryanair, od dawna kusiły Aer Lingus. Szczególnie łaskawym okiem Aer Lingus przyglądał się portom lotniczym w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Szczecinie, jednak nie ma na ten temat aktualnie żadnych oficjalnych informacji, ponieważ rozmowy prowadzone są na zasadach obowiązujących w biznesie, więc objęte ścisłą tajemnicą handlową.

Bogdan Feręc

Źr: Aer Lingus/Informacja własna

Zdj: Twitter-AerLingus

Podziel się:

EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn