Czuć się spełnionym, to dla mnie pojecie niepojęte – z rockową osobowością Trójmiasta Mietkiem Pawlakiem rozmawia Sławek Orwat

Ten wywiad to pokłosie bezprecedensowego wydarzenia z lutego 2018. W związku z tym, że Lista Przebojów Polisz Czart po pierwszych trzech latach nadawania jej przeze mnie na falach Radia Verulam w brytyjskim St. Albans, w roku 2015 przeniosła się do Radia NEAR FM w irlandzkim Dublinie, na falach którego za sprawą Tomasza Wybranowskiego ukazywała się przez kolejne trzy lata, aby w roku 2017 znaleźć swoje stałe miejsce w warszawskim Radiu WNET Krzysztofa Skowrońskiego, po raz drugi już ogłosiłem jej wydanie specjalne podsumowujące jej drugi – irlandzki rozdział.

Okazało się, że panowie: Mietek Pawlak – perkusja oraz Adam „Toffik” Wołoszczuk – bas aż dwukrotnie pojawili się w pierwszej trójce tego plebiscytu! Ich cover wielkiego hitu grupy Cytrus z lat 80-tych zatytułowany „Bycza krew” został hitem 3-lecia, natomiast kawałek „Necessary” ich macierzystego zespołu Setin zajął w tym podsumowaniu miejsce nr 3! Z tej okazji postanowiłem porozmawiać z legendą sceny trójmiejskiej – Mietkiem Pawlakiem, który poza wymienionymi projektami znany jest także z występów z bigbitowej kapeli OldYoung i wielu innych niezliczonych składach muzycznego Wybrzeża. Zapraszam do lektury.

– Za perkusją usiadłeś w 1979 roku. Masz za sobą bogatą muzyczną przeszłość. Czujesz się muzykiem spełnionym?

Odpowiedź na pytanie na stronie: Muzyczna Podróż>>>

Znajdź nas:

Międzynarodowy Dzie
Koszyk cen: Ceny w d
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn