Część osób rezygnuje z tegorocznych wakacji

Zgodnie z najnowszym badaniem, które sprawdziło nastroje konsumentów, a prowadzone jest przez KBC Bank, wiele osób w Irlandii nie będzie mogło pozwolić sobie w tym roku na wakacyjne wyjazdy.

Już jedna na cztery osoby twierdzi, że kryzys finansowy w kraju jest na takim poziomie, iż nie będą oni mogli tego lata wyjechać nawet na krótkie wakacje, co w konsekwencji oznacza urlop w domu. Duża część ankietowanych spodziewa się również, iż będzie musiała wydać na wakacyjne wyjazdy znacznie więcej, niż było to rok temu, a droższe są obecnie bilety lotnicze, hotele oraz wakacyjne wyżywienie.

Wiele osób zgłosiło również, że niezależnie od ceny, spędzą wakacje poza domem, chociaż będzie to istotnym obciążeniem dla ich domowych budżetów.

W ujęciu ogólnym odnotowuje się niewielki, ale wzrost ilości osób, które twierdzą, że nie będzie ich stać na wakacyjny wyjazd, a jest to w tym roku grupa 23% z łącznej ilości respondentów. W roku ubiegłym 19% badanych deklarowało, że nie jest ich stać na wakacje poza domem.

8% ankietowanych spodziewa się wydać na tegoroczne wakacje o 20% więcej, niż było to przed rokiem, a koszt wakacyjnych wyjazdów w tym sezonie pokryty może być z oszczędności, jakie udało się zgromadzić w pandemii.

Operatorzy turystyczni spodziewają się, że i oni będą mieli w tym roku mniejszą od oczekiwanej ilość klientów, a stanie się tak za sprawą inflacji oraz obaw o powrót jakiejś formy ograniczeń związanych z zakażeniami.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ministerstwo zapewni
Restauratorzy zatrud
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська