Część kraju może działać bez specjalnych ograniczeń. Kolejny głos rozsądku?

W Fianna Fáil można znaleźć kilka rozsądnych osób, a do takich zaleczyć trzeba posła Marca Mac Sharry, który reprezentuje okręg Sligo – Leitrim.

Poseł Mac Sharry zaproponował, aby rząd rozważył wprowadzenie pilotażowego programu, a ten może dać odpowiedź na pytanie: Czy niektóre części kraju, mogą działać bez większości ograniczeń? Właśnie dla Sligo, Leitrim i Donegal mógłby zostać stworzony program, uwolnienia większości usług, co oznacza, że życie wróciłoby tam do względnej normalności. Oczywiście pozostałyby obostrzenia w postaci zakrywania twarzy i dystansowania, ale wróciłyby np. koncerty i wydarzenia sportowe z udziałem publiczności.

Poseł Marc Mac Sharry:

– Rząd przygotowuje nową mapę drogową dla naszej gospodarki i zdrowia publicznego w zakresie ponownego otwarcia społeczeństwa. Podczas gdy lokalne blokady i zwiększenie w razie potrzeby wytycznych dotyczących zdrowia publicznego są ważne, a tak samo jest z ponownym otwarciem społeczeństwa. W regionach o bardzo małej liczbie przypadków przenoszenia koronawirusa takich jak Sligo, Leitrim i część Donegal, rząd powinien rozważyć program pilotażowy. Taki program pozwoliłby ludziom uczestniczyć w małych ilościach w meczach piłki nożnej, ponownym otwarciu pubów i barów ze ścisłymi wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego oraz innych spotkaniach zapewniających niski poziom transmisji i przestrzeganie zaleceń dotyczących zdrowia publicznego. Rozumiem, że rząd rozważa dopuszczenie koncertów muzycznych zgodnie ze ścisłymi wytycznymi. Nie ma powodu, dla którego występy muzyczne na żywo nie mogłyby być częścią takiego programu pilotażowego na północnym zachodzie. Rząd i Zespół ds. Zdrowia Publicznego mogą przeanalizować wyniki programów pilotażowych, które wpłyną na ich proces decyzyjny w nadchodzących tygodniach, miesiącach i latach, kiedy nauczymy się żyć z tym wirusem. Oczywiście nikt z nas nie chce widzieć, jak ciężko wywalczone zyski, zostają utracone. Każdy wzrost transmisji oznaczałby natychmiastowe wprowadzenie środków zdrowia publicznego na obszarach objętych dowolnym programem pilotażowym. Szczepionka lub skuteczna terapia dla osób zarażonych koronawirusem wydaje się trochę nieudana i trzeba będzie na to poczekać. Jeśli chcemy skutecznie żyć z tym wirusem, uważam, że powinniśmy rozważyć większe wolności dla społeczeństwa i społeczeństwa w regionach mniej dotkniętych wirusem.

*

Można?

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij
Posłowie niezależn
Prawie 40% zatrudnio