Czego szukaliśmy w wyszukiwarce Google? Podpowiedzi dla biznesu i marketerów

Google opublikował raport „Rok w wyszukiwarce 2021 B2B”, który pokazuje, co interesowało użytkowników oraz które tendencje mogą wykorzystać przedsiębiorcy i marketerzy.  Trendy przedstawione w raporcie, oparte na analizie milionów wyszukiwań w Google z całego świata pokazują, że chociaż w niektórych sferach ostrożnie próbujemy wrócić do dawnych przyzwyczajeń, w innych wyrobiliśmy zupełnie nowe nawyki.  Jakie nietypowe i interesujące trendy w obszarze B2B obserwowaliśmy w Polsce oraz globalnie w 2021 roku?

Znów razem

Powoli wracaliśmy do spotkań na żywo z rodziną i przyjaciółmi: w Polsce o 400% r/r wzrosło wyszukiwanie w Google hasła “kiedy otwarte restauracje”, a  o 25% r/r wzrosło zainteresowanie hasłem “sukienka na wesele”.

Jednak nadal dużą popularnością cieszyły się eventy i spotkania online: 70% częściej r/r globalnie wyszukiwana była fraza związane z hasłem “gry ze znajomymi”, jak np. “gry online ze znajomymi”

Ewolucja rozrywki

Wybieraliśmy miejsca na świeżym powietrzu: o 150% r/r globalnie częściej wyszukiwane były hasła zawierające frazy: “miejsce z ogródkiem blisko mnie”, “restauracja z miejscami na zewnątrz blisko mnie”, a o 100% r/r wzrosła popularność hasła “bilety do zoo”.

Ale także inne rozrywki były popularne: aż o 500% zyskało na popularności globalnie hasło “w teatrach teraz” w okresie od sierpnia do października w porównaniu z analogicznym okresem z roku poprzedniego, a o 50% częściej r/r w Polsce wyszukiwane było hasło “wodny plac zabaw”.

Odkrywanie swojego potencjału

Chcieliśmy rozwijać się w różnych kierunkach: o 50% r/r globalnie wzrosło zainteresowanie hasłem “malowanie dla początkujących”.

Wielkie zmiany

Praca w domu sprawiła, że zaczęliśmy inwestować w swoje mieszkania: o 100% r/r wzrosło zainteresowanie hasłem “pomysły na urządzenie podwórka”, o 400% r/r zyskało na popularności globalnie hasło “tanie pomysły na małą łazienkę”.

Oznaczało to jednak także duże zmiany w życiu wielu ludzi: o 200% r/r w okresie od sierpnia do października wzrosło globalnie zainteresowanie “kalkulatorem kredytu mieszkaniowego”.

Zrównoważone życie

Kupujący szukali sposobów, by być eko: o 100% r/r wzrosły globalne wyszukiwania hasła “ładowanie pojazdów elektrycznych”, a o 70% r/r w Polsce zyskały na popularności wyszukiwania wyszukiwań w Polsce z frazą “…do fotowoltaiki”.

Członkowie społeczności pomagali sobie nawzajem: +100% r/r w skali globalnej zyskały na popularności wyszukiwania z “możliwości wolontariatu w pobliżu”, o 100% r/r wzrost zapytań o “jadłodzielnie blisko mnie”.

Definiując nową normalność

Niektóre wygodne zmiany zostały z nami na stałe: o 80% r/r wzrost globalnych wyszukiwań hasła “aplikacje zakupowe”, a o 70% r/r wzrost globalnie hasła “zamów dostawę jedzenia”.

Niektórzy podróżnicy wrócili do odkrywania świata: o 100% r/r wzrosło na popularności hasło “wypady blisko mnie”, a o 50% r/r w Polsce wzrost zaliczyło hasło “walizki podróżne”.

Pełny raport TUTAJ

DlaHandlu.pl

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Polacy masowo ograni
Chińska Republika L
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська