Czasu coraz mniej, zostało mi

Tak śpiewała wokalistka zespołu Firebirds Joanna Prykowska w utworze Harry, ale i my mamy już bardzo mało czasu, aby świąteczne prezenty dla naszych najbliższych dotarły na czas.

Ten rok jest inny niż wszystkie poprzednie, więc i poczta w Irlandii, ale i w Polsce działa w nieco innych warunkach. Zarówno An Post, jak i Poczta Polska, zmieniła swój tryb pracy, który wymuszony został pandemią koronawirusa, a to oznacza, że paczki i przesyłki, wędrują do adresatów dłużej.

Jakby tego wszystkiego było mało, również międzynarodowe sortownie paczek i listów, ale też punkty przeładunkowe, wprowadziły nowe zasady przekazywania ich kolejnym kurierom, więc niekiedy paczka, „leżakuje” sobie nawet dwa tygodnie, co ma być związane z kwarantanną przesyłek.  

Poczta Polska i An Post informują, iż aby paczki w terminie dotarły do miejsca przeznaczenia, powinny być wysłane już teraz, co da gwarancję, że w wigilijny wieczór, znajdą się pod choinkami. W latach ubiegłych, kiedy wzrastała ilość wysyłanych przedświątecznych paczek i listów, wystarczyło taką nadać na dwa tygodnie przed Wigilią, a i tak dotarła na czas.

Niestety teraz, obie poczty są przekonane, że dużo się zmieni, bo i kwarantanna przesyłek, a i znacznie więcej zakupów oraz zamówień składanych przez Internet, co oznacza dużo więcej pracy dla pocztowców. W takim okresie może więc dochodzić do znacznie większych opóźnień, niż było to jeszcze przed rokiem, a jedyną formą zabezpieczenia się przed tym, stało się obecnie, wcześniejsze nadanie przesyłki, do czego zachęca An Post i Poczta Polska.

Firebirds – Harry. Chyba jeden z najlepszych utworów zespołu.

Bogdan Feręc

Źr: An Post/Poczta Polska

Polska-IE: Udostępnij
WUP ODMÓWIŁ MI PRA
„Kraj będzie zamk