„Czas zaplanować nową Irlandię”

Sztandarowy projekt Sinn Féin, który dotyczy zjednoczenia Irlandii, wchodzi w kolejną fazę, a ta, będzie wstępem do uzyskania szerokiego poparcia organizacji referendum zjednoczeniowego.

Krajowy przewodniczący Sinn Féin Declan Kearney MLA reprezentujący South Antrim, z zadowoleniem przyjął publikację „Ireland’s Future” i dokumentu dyskusyjnego „Rozmowa o przyszłości Irlandii: zasadnicze ramy dla zmian”.

Declan Kearney powiedział:

– Rozmowa na temat referendum w sprawie jedności, szansy i korzyści płynących ze Zjednoczonej Irlandii oraz zasad i planów niezbędnych do wygrania takiego referendum jest już w toku. Artykuł „Ireland’s Future” to trzeci taki dokument do dyskusji opublikowany w ostatnich tygodniach. Pierwszym był „Deliberating Constitutional Futures” z Ulster University, a drugim raport okresowy wydziału konstytucji University College London. Sinn Féin opublikowała właśnie swój dokument do dyskusji pt. „Korzyści gospodarcze zjednoczonej Irlandii” i przeprowadziła wokół niego szereg rozmów online. W środę, 16 grudnia, Fianna Fáil będzie gospodarzem podobnej imprezy internetowej pod tytułem „Zjednoczona Irlandia – pytania, na które należy odpowiedzieć”. Celem całej tej pracy jest promowanie i zachęcanie do dialogu niezbędnego do rozwijania jedności Irlandii. Z komentarzy jasno wynika, że ​​istnieje konsensus co do tego, że prace związane z planowaniem zmiany konstytucji muszą rozpocząć się teraz, a rząd irlandzki musi przejąć nad tym przewodnictwo. Brexit przyspieszył tę debatę i niezależnie od wyniku obecnych negocjacji, wynik nadal będzie powodować poważne trudności gospodarcze dla naszej wyspiarskiej gospodarki. Jedność Irlandii zapewnia wyjście z chaosu związanego z Brexitem. W ostatnich dniach Sinn Féin zaczęła budować billboardy i plakaty w Belfaście i Dublinie, opowiadając się za „A New Ireland”. Przesłanie Sinn Féin jest proste. Czas zaplanować nową przyszłość, która będzie działać dla wszystkich. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Aldi ogłosił nowe
Ktoś powinien odpow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian