Czas się przygotować, bo idą „changes”

Najbliższe dni należy dobrze wykorzystać na przygotowania, bo już niebawem, te mogą okazać się bardzo potrzebne.

Jak informuje Met Éireann, ten tydzień zmieni wszystko na wyspie, więc o ile sprawdzą się przewidywania synoptyków, to już pod koniec tygodnia, termometry oszaleją i pokażą nawet 14 stopni Celsjusza. To jednak dopiero w deszczowy piątek, chociaż wcześniej, też będzie padać, czyli od jutra, parasole staną się wręcz niezbędne.

Dobra wiadomość jest taka, że już jutro będzie znacznie cieplej, ale dwie kolejne noce, ostatnie, wciąż z przymrozkami i temperaturą w okolicy zera stopni.

Z wtorku na środę nie powinno być już tak zimno, czyli nocami będziemy mieli od +2 do +4 stopni, a w dzień kolejno od 9, przez 10 i 12 do 14 stopni Celsjusza.

Meteorolodzy twierdzą też, że chłody, jakie obserwowane były przez ostanie dni, nie powinny wrócić, a to oznacza, iż poważnie wchodzimy w okres późnej wiosny.

Całkiem ciekawie kwestie pogodowe widzi rosyjski instytut meteorologiczny GisMeteo, bo uważa, że od 19 kwietnia, w Irlandii, zrobi się ciepło, więc w najgorętszych momentach dnia, na wyspie, może być nawet 19 stopni Celsjusza. Aż takiego optymizmu na kolejne kilkanaście dni nie wyraża NOAA, bo o ile przewiduje okres spokoju atmosferycznego nad wyspą, z małym potknięciem po połowie nadchodzącego tygodnia, to w zakresie temperatur, mówi o 16 stopniach i to maksymalnie.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann/GosMeteo/NOAA

Polska-IE: Udostępnij
Gabinet wybiega w pr
Co będzie wolno od
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian