Czas na wdrożenie programu mieszkaniowego Rent to Buy

Rebecca Moynihan, rzeczniczka ds. mieszkalnictwa Partii Pracy wezwała do wprowadzenia programu mieszkaniowego Rent to Buy, aby pomóc osobom złapanym w pułapkę czynszową dostać się na drabinę nieruchomości. 

Ponieważ koszt zakupu domu rośnie w całym kraju, senator Moynihan powiedziała, że nadszedł czas, aby rząd był otwarty na zmiany w polityce strukturalnej, aby chronić najbardziej narażone osoby na rynku mieszkaniowym.

Senator Moynihan mówi:

– Dane opublikowane przez CSO są niesamowite. Z każdym tygodniem widzimy, że koszty zakupu domu rosną i końca nie widać. To przygnębiające dla większości, szczególnie wielu najemców w Irlandii, którzy mają ambicje posiadania własnego domu. Wzrost cen mieszkań w całym kraju, 12,9% w Dublinie i 17,6% poza miastem, wymaga natychmiastowych działań ze strony rządu. Zbyt długo opóźnialiśmy się w opracowywaniu odpowiedniej kombinacji zasobów mieszkaniowych, która odpowiadałaby ludziom na każdym etapie ich życia. Wiemy, że ponad 400 000 osób mieszka samotnie w tym kraju, z których wielu jest chętnych, aby dostać się na drabinę nieruchomości. Z opublikowanych dzisiaj danych wynika, że ​​jest wysoce nieprawdopodobne, że mogą mieć aspirację kupna domu lub mieszkania w najbliższym czasie. Zamiast bezsensownych potwierdzeń, że kryzys istnieje, jak widzieliśmy w zeszłym tygodniu w Dáil Tánaiste Leo Varadkar, musimy zobaczyć strategiczny plan zaradzenia temu kryzysowi, zaczynając od zajęcia się kryzysem na rynku najmu, aby ustabilizować statek, dopóki nie pojawi się więcej dostaw. Po raz kolejny Partia Pracy wzywa do zamrożenia czynszu na trzy lata, a także zwiększenia praw najemców, aby mogli czuć się bezpiecznie w swoim domu. Rząd musi być bardziej ambitny w swoim planie, w tym rozważyć program mieszkaniowy Rent to Buy, aby pomóc osobom złapanym w pułapkę czynszową dostać się na drabinę nieruchomości. Musimy zobaczyć, jak rząd zwiększa swoje cele w zakresie domów socjalnych i przystępnych cenowo, jak określono w Mieszkaniu dla Wszystkich . Państwo musi pozbierać fragmenty układanki tam, gdzie sektor prywatny zawiódł.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Opóźnienie opodatk
Wielki test i wielka
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська