Czarny scenariusz zaczyna się sprawdzać

Do niedawna wiele osób uważało, że 1000 przypadków zachorowań dziennych na koronawirusa to abstrakcja, ale Irlandia jest właśnie na kursie, by ten cel niebawem osiągnąć.

Wczoraj wieczorem Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego poinformował o 613 nowych przypadkach koronawirusa i 10 zgonach, do których przyczynił się wirus SARS-CoV-2. Wśród nowych zarażonych 315 to mężczyźni, a 294 kobiety, natomiast 68% stanowią osoby poniżej 45 roku życia.

Najwięcej zakażeń odnotowano w Dublinie, gdzie 224 osoby zaraziły się poprzedniej doby, a kolejnymi hrabstwami są: Donegal 58, Cork  46, Kildare 44, Limerick 31, Laois 28, Kerry 21, Galway 19, Clare 17, Meath 13, Louth i Monaghan po 12.

Rząd i Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego zalecają obecnie głęboką ostrożność oraz proszą o stosowane się do wszelkich zaleceń i unikanie zagrożeń, w tym prognozują dalszy wzrost ilości zakażeń, ale dalej idące wnioski wyciągnął z danych szef NPHET profesor Philip Nolan, który jest przekonany, że wkrótce ujrzymy w kraju dzienną ilość nowych zachorowań na poziomie 1200 – 1300 przypadków. Taka ilość zgodna będzie ze wskaźnikiem 4%, który określa wzrosty zakażeń notowane od 23 czerwca w Irlandii.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

Polska-IE: Udostępnij
USA: segregacja raso
Plastikowe osłony t
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian