Czarne chmury nad Dublinem. Stolica jutro dowie się o ograniczeniach

W związku z dużą ilością zakażeń, już jutro zostanie podjęta decyzja, jakie dodatkowe ograniczenia i na jak długo, wprowadzone zostaną w całej aglomeracji.

Jak już wcześniej zapowiadał Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, sytuacja epidemiologiczna w stolicy, stale się pogarsza, więc będzie rekomendować rządowi, aby zaostrzył środki bezpieczeństwa zdrowotnego, a co ważne, mogą one dotyczyć prawie 1,5 miliona osób.

O możliwości wprowadzenia dodatkowych obostrzeń mówił też w jednym z programów telewizji RTÉ premier Micheál Martin, który zaznaczył, że decyzje zostaną podjęte, nawet gdyby wiązały się z ich oprotestowaniem.

Decyzja podjęta zostanie we wtorek, a rząd czeka obecnie na ostateczną opinię Krajowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego, który stale monitoruje sytuację. Rząd o swojej decyzji, która może być, jak się teraz wydaje, tylko jedna, poinformuje na specjalnej konferencji prasowej.

Na jutrzejszym posiedzeniu irlandzkiej Rady Ministrów szefowie resortów debatować będą też nad kwestią zasadności otwarcia „mokrych” pubów, co ma nastąpić 21 września. Pojawiły się głosy, iż te właśnie miejsca, są zagrożeniem dla zdrowia publicznego, więc należy zastanowić się, czy puby można otworzyć, czy może powinny pozostać zamknięte.

Jak widać z tej ostatniej informacji, gabinet, nie wziął pod uwagę opinii Światowej Organizacji Zdrowia, a ta jest zdania, że puby, nie stanowią większego zagrożenia w kwestii zakażeń koronawirusem, niż inne miejsca publiczne.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Zostawił dziecko na
Micheál Martin moż