Covid zmienił plany Ulster Bank

Koronawirus zmienił naszą rzeczywistość, zmienił też sposób postrzegania swojej przyszłości przez największych pracodawców, którzy rewidują plany rozwoju na przyszłość.

Od kilku tygodni otrzymujemy informacje o firmach, które rezygnują ze swoich planów ekspansji i chociaż ta będzie trwać, to nadany zostanie jej całkiem inny kierunek. Wiele firm finansowych i korporacji uznało, iż bardziej odpowiednią i opłacalną formą zatrudniania pracowników będzie ta, która świadczona będzie w domach, co z kolei pozwoli na wiele oszczędności.

Wcześniej o zatrzymaniu swoich pracowników w domach informowało Google, Facebook i kilka innych dużych firm, a do tego grona dołącza teraz Ulster Bank.

Władze Ulster Banku z Republiki Irlandii ujawniły właśnie, iż zaprzestały poszukiwać nowej siedziby i kompleksu biurowego, a części pracownikom zaproponują wkrótce, by obowiązki powierzone przez pracodawcę świadczone były zdalnie z ich własnych domów. Obecnie bankowi spece prowadzą symulacje, jak wpłynie to na poprawę rentowności banku, ale i próbują przygotować analizy oszczędności. Jakby jednak na to nie patrzeć, Ulster Bank wkroczył właśnie na drogę zmian, a te, widoczne będzie głównie przez osoby w nim zatrudnione.

Zastanowić się więc trzeba, jak dalece zmieni się w następnych latach obraz pracodawcy, bo skoro już teraz wprowadza się systemy pracy domowej, co jest pewną nowinką współczesnego nam świata, ale za kilka lub kilkanaście lat, obraz naszych centrów biznesu, może zmienić się diametralnie. Wyobraźmy sobie sytuację, w której trend ten zostaje utrzymany i większość pracowników korporacji pracuje z domów. Przestają być potrzebne biurowce, nie trzeba będzie budować ogromnych siedzib, co z całą pewnością przełoży się na wynik finansowy firm, ale czy będzie dobre dla pracowników?

Odpowiedź na to pytanie brzmi „NIE”, bo powodować będzie przede wszystkim izolację, nie wspominając już o usadzeniu nas w domach, z których coraz ciężej będzie się nam wychodzić.

Bogdan Feręc

Źr: Ulster Bank

Polska-IE: Udostępnij...
Caspian Hope – Wri
Podróże nadal nie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish