Covid kosztować będzie 30 miliardów euro

Minister wydatków i reform Michael McGrath powiedział, że do końca roku, spodziewa się wydatków związanych z Covid-19 na poziomie do 30 miliardów euro.

Dane opublikowane zostaną przez ministra dzisiaj na posiedzeniu rządu i stanie się to przed publikacją półrocznego raportu rządowego o wydatkach kraju. Minister McGrath określi poziom wydatków związanych z zarządzaniem Covid od początku pandemii, a i przekaże informacje, jakie koszty będą stopniowo likwidowane, gdy gospodarka, doczeka się pełnego otwarcia.

Szef resortu wydatków określić ma też poziom wydatków związanych ze służbą zdrowia, ale i programami dotyczącymi przedsiębiorczości oraz edukacji.

W tym zakresie dużo do powiedzenia ma mieć minister szkolnictwa wyższego Simon Harris, który poprosi o zatwierdzenie dodatkowego pakietu edukacyjnego, a ten wart ma być 100 mln €. Wydatki resortu zwiększyć się mają w zakresie zdrowia psychicznego studentów, dodatkowe pieniądze skierowane będą również na programy pomocowe dla uczniów szkół wyższych, ale i wsparcie tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej. Minister Harris wyraził nadzieję, że gabinet, przychyli się do jego propozycji i Departament Szkolnictwa Wyższego, otrzyma dodatkowe fundusze.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. Public Expenditure and Reform

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
W restauracji bez og
18-latkowie mogą si