Co robić w niedzielny poranek?

Być może, zamiast wbijać oko i ucho w zawzięte ogłupiacze, warto włączyć media naprawdę wolne i niezależne?

W niedzielnych godzinach, pomiędzy 9. a 12. przed południem polskiego czasu, tradycyjnie spotykamy się w Studiu Londyn, na falach Radia Wnet (wnet.fm na całym świecie i w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu oraz Lublinie).

Jak zawsze, będziemy mieli dla was sporo informacji z Wysp, a także ciekawą muzykę. Ale, tradycyjnie, spotkamy też wspaniałych gości. A tym razem będzie ich nawet więcej niż zazwyczaj. W walentynkowej audycji pojawią się: Ada Górka, seksuolog/psycholog rodzinny, która opowie nam o wyzwaniach jakie przed związkami stoją w tym trudnym covidowym czasie. A także Regina Wasiak Taylor, prezes Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie, która opowie o planach Związku na nadchodzący rok, jak również o najnowszym numerze Pamiętnika Literackiego, magazynu wydawanego przez Związek.

Porozmawiamy też z Tomkiem Wybranowskim, szefem muzycznym Radia Wnet i kierownikiem wnetowego Studia Dublin oraz dziennikarzem Near Fm. Oprócz tego pojawi się wielka fala poezji starego Sławińskiego, w wykonaniu fantastycznych postaci. To prezent walentynkowy od Izy Smolarek, prowadzącej ze mną Studio Londyn, która namówiła kilkoro naszych znajomych do nagrania paru moich tekstów. Więc pojawi się Ada Johnson (pisarka i animatorka kultury), Anna Maria Mickiewicz (poetka, propagatorka polskiej kultury w UK i na całym świecie, wydawczyni mojego najnowszego tomu poezji), Dorota Górczyńska Bacik (pisarka, malarka aktorka prowadząca teatr pod Londynem), Marta Cugier (wokalistka zespołu Lombard), Monika Lidke (poetka, kompozytorka, muzyk, wokalistka), Piotr Spottek (literat, dziennikarz prowadzący znany program radiowy Pod Wielkim Dachem Nieba), Remi Juśkiewicz (muzyk, aranżer, wokalista) oraz grupa Revival (multiinstrumentaliści z Reading, zdobywcy pierwszych miejsc we wnetowym Polisz Czart, twórcy utworu Obca do słów Izy Smolarek, jak również jednego z jingli Studia Londyn, a przede wszystkim wspaniali przyjaciele naszej stacji).

Serdecznie zapraszam do słuchania nas i dzielenia się radością z obcowania z wieloma wspaniałymi postaciami, które zgodziły się na zaproszenie do programu.

Życzymy miłej niedzieli

Alex Sławiński

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian