Ciepło z przelotnymi opadami

Meteorolodzy z Met Éireann zapowiadają przyjemne pod względem temperatury dni, ale mówią też o przelotnych opadach deszczu.

Przedsmak poprawy pogody mamy już dzisiaj, a taka aura utrzyma się przez kolejne dni, które będą bardzo ciepłe, jak na Irlandię. W poniedziałek powita nas słońce, chociaż na atlantyckim wybrzeżu możliwe są mgły, które dosyć szybko ustąpią. Wiatr będzie słaby do umiarkowanego, a termometry pokażą od 16 do 20 stopni Celsjusza. W godzinach popołudniowych na zachodzie i północy możliwe delikatne opady deszczu lub mżawek, które mogą powracać okresowo. Noc z poniedziałku na wtorek ciepła od 7 do nawet 12 stopni.

Wtorek to dzień ze wzrostem temperatury do 21 stopni, ale na północy i części hrabstw zachodnich zaledwie 14 stopni Celsjusza. Rano mgły i mżawki, które do południa powinny zanikać.

Środa rozpocznie się delikatnym deszczem i mżawkami. Padać nie powinno na południu, ale dzień będzie raczej pochmurny, chociaż opadów ma być stosunkowo mało. Wiatr słaby, a maksymalna temperatura to 22 stopnie Celsjusza.

Czwartek i piątek to dni z dużą ilością słońca, chwilami przeplatane niewielkimi opadami, a temperatury utrzymywać się będą w okolicach 21 stopni.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij...
Wzrósł ruch samoch
Food for fuel
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish