Ciepło pozostanie z nami przez kilka najbliższych dni

Jak zapowiada synoptyk Met Éireann Liz Walsh, przez kilka najbliższych dni nadal będzie ciepło, ale wilgotno, co spowoduje system niskiego ciśnienia.

Obecnie jeden z frontów atmosferycznych znad Europy kontynentalnej kształtuje pogodę w Irlandii, do której sprowadza gorące tropikalne powietrze, które zawiera w sobie duże ilości wilgoci. Oznacza to, że dzisiaj, jutro w sobotę i niedzielę, temperatury przekraczać będą 20 stopni Celsjusza, ale będzie też trochę opadów przeplatanych długimi okresami ze słońcem.

Dzisiaj irlandzka pogoda będzie jednak dosyć zmienna, bo będą miały miejsce intensywne opady deszczu, będzie też słońce, ale w godzinach popołudniowych i wieczorem, mogą występować burze z piorunami.

Ciepło pozostanie z nami do początków przyszłego tygodnia, jednak Liz Walsh zaznacza, że będą to dni z niespokojną aurą. Dzisiaj termometry wskazywać będą od 20 do 25 stopni Celsjusza, natomiast piątek, pomimo tego, że będzie pochmurno, da nam temperatury do 23 stopni. Tak samo będzie w deszczową sobotę i niedzielę, które z większą ilością opadów, ale za to ciepłe, bo temperaturami od 18 do 23 stopni Celsjusza.

Do końca tygodnia noce będą bardzo ciepłe, a wtedy termometry wskazywać mają od 14 do 17 stopni.

Zmiana pogody od wtorku, kiedy zrobi się trochę chłodniej, a i więcej będzie opadów deszczu i chmur.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE: Udostępnij
Caspian Hope – Wri
Nikogo nie należy w