Cicha zmiana, czyli bez 14-dniowej kwarantanny po przylocie

Pomimo namów irlandzkiego rządu, aby izolować się po przylocie do Irlandii, przepisy zostały złagodzone, co mówią oficjalne strony irlandzkiego MSZ.

Wchodząc na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych, znajdziemy tam informację, że osoby przybywające do Irlandii „nie muszą poddawać się kwarantannie”, a powinny jedynie „ograniczać swój ruch przez 14 dni”. Co zastanawiające, oficjalne stanowisko rządu, prezentowane na forum publicznym, jest nieco inne, bo w wypowiedziach rządowych tuzów słychać, iż „powinny się izolować”.

Sprawę próbował wytłumaczyć wicepremier Leo Varadkar, który stwierdził, że faktycznie zalecana jest samoizolacja, ale tylko zalecana, nie natomiast obowiązkowa. Osoby przybywające na wyspę powinny ograniczyć swoje poruszanie, nie mają zaś obowiązku 14-dniowej kwarantanny, dodał Varadkar.

W ten sposób – więc poprzez tajemnicze zmiany na stronach rządowych, bez podania informacji do publicznej wiadomości, rząd, i to kolejny już raz od czasu jego powstania, naraził się na oskarżenia, iż wprowadza zamęt. Tym razem słowa krytyki pod adresem gabinetu wypowiedziała współprzewodnicząca socjaldemokratów Róisín Shortall, która powiedziała, że rząd Martina, powinien kierować się zasadą jasności działań i wypowiedzi.

Pełna informacja na TUTAJ>>>

Bogdan Feręc

Źr: SocDem

Polska-IE: Udostępnij...
Praca wyczerpuje. Mi
Rząd Martina nie wp
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish