Christmas Bonus od poniedziałku

Już w najbliższy poniedziałek Social Welfare rozpocznie wysyłanie swoim beneficjentom świątecznej premii.

Bonus wypłacony zostanie osobom przebywającym na zasiłkach dla poszukujących pracy, emerytom i rencistom, a także innym osobom przebywającym pod opieką irlandzkich służb socjalnych i podatników.

Do otrzymania świątecznej premii uprawnionych w tym roku jest prawie 1,4 miliona osób, a wynika to z informacji, jakie podane zostały przez Department of Social Protection.

Premie wypłacane będą w typowej formie, więc albo przesłane zostaną na konto bankowe, albo będzie je można odebrać wraz ze swoim świadczeniem, jakie co tydzień na poczcie wypłacane jest przez Urząd Ochrony Socjalnej.

Kwota, jaka pojawi się wtedy, będzie dwukrotnością pobieranego świadczenia, co podkreślono w komunikacie.

Wcześniej Departament Ochrony Socjalnej, zastanawiał się, czy Christmas Bonus powinien być wypłacony w zatwierdzonej już wysokości, ale uznano, że z powodu znacznych podwyżek cen i nośników energii, nie można obniżyć stawki świątecznej premii, jak wcześniej planowano.

Tym samym premia uzależniona będzie od wysokości zasiłku, jaki wypłacany jest przez Social Welfare. Więcej informacji w tej sprawie i o osobach, które kwalifikują się do otrzymania Christmas Bonus, znajduje się na stronie Social Welfare.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Social Protection

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rozwinie się czarny
Sinn Féin rozpoczyn
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська