Christmas Bonus dla pandemicznych bezrobotnych

Minister Finansów Paschal Donohoe i minister wydatków Michael McGrath poinformowali, że w ustawie budżetowej, znajdą się premie świąteczne dla pandemicznych bezrobotnych.

Oznacza to, że zarówno poszukujący pracy, jak i pobierający świadczenie PUP otrzymają Christmas Bonus. Nie do końca wiadomo natomiast, czy stanie się to w tym roku, ponieważ kwestia ta, omawiana będzie przez obu ministrów właśnie dzisiaj, ale jak zaznaczyli w komunikacie, bożonarodzeniową premię, otrzyma ponad 400 000 osób.

Oznaczać to może tyle, iż Christmas Bonus obejmie w tym roku wszystkie osoby bezrobotne.

Co ważne minister finansów dodał, iż w budżecie na 2021 rok, przeznaczone są już środki, na dodatkowy urlop rodzicielski, który będzie mógł być wykorzystany w 12 miesięcy po urodzeniu dziecka. Wydłużenie urlopu rodzicielskiego było jedną z obietnic wyborczych Fianna Fáil i Fine Gael, co ma się w przyszłym roku zmaterializować, dodał McGrath.

Podczas workowej prezentacji budżetu dowiemy się też, że osoby samozatrudnione, które pobierają zasiłek PUP, otrzymają prawo, by mogły sobie dorobić. Żeby nie stracić zasiłku, mikroprzedsiębiorca będzie mógł miesięcznie zarobić do 480 €. Taka zasada, przeciwdziałać ma ekonomicznym skutkom pandemii, mówili zgodnie ministrowie.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
„Żarty” się sk
Sinn Féin nie chce
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian