Chleb bez pszenicy (bezglutenowy)

Z doświadczenia wiem, że chleb jest jednym z najbardziej brakujących produktów, kiedy musisz wyeliminować pokarmy pszenne ze względu na zdrowie, lub z powodu chęci utraty tkanki tłuszczowej, lub przez to że po prostu masz uczulenie po zjedzeniu pszenicy.

Tak mocno nauczyliśmy się jeść chleb, że stał się on naszym nałogiem.

Zwykle, gdy mówię swoim klientom, że aby osiągnąć określone cele dotyczące wyleczenia z choroby, poprawy zdrowia lub wsparcia procesu utraty tkanki tłuszczowej, muszą ograniczyć do minimum lub całkowicie wyeliminować przetworzone produkty pszenne, a czasem również i te pełnoziarniste gdyż, nie wspierają ich zdrowia, ponieważ osoby te nie tolerują glutenu, są wrażliwi na gluten, mają celiakię lub problemy z tarczycą, na przykład, to pierwsze co słyszę to: więc co ja teraz będę jadł?

Poza tym że jest oczywiście wiele innych możliwości wyboru jedzenia, to zawsze daję im kilka opcji.

Ten domowy chleb bez pszenicy jest jedną z nich, a co więcej jest bardzo szybki do zrobienia.

Wystarczy przygotować:

– 2 szklanki płatków owsianych
– 1 szklanka nasion słonecznika
– 1/3 szklanki pestek dyni
– 1/3 szklanki lnu mielonego siemienia lnianego
– 1/3 szklanki całego siemienia lnianego
– 1/3 szklanki mielonych nasion chia
– 1/3 szklanki całych nasion chia
– 2 łyżki oleju kokosowego
– dobra szczypta soli

– około 2 szklanki wody
– blacha do pieczenia chleba

Opcjonalnie możesz dodać:

– garść nasion maku
– garść orzechów włoskich, migdałów, orzechów laskowych lub innych orzechów do wyboru (ja dodałam tutaj orzechy włoskie)
– suszone owoce, takie jak śliwki, jabłka, gruszki, daktyle itp.
– nasiona konopi
– nasiona kminku ( ja dodałam tutaj kmin czarny) 
– przyprawy, takie jak suszone oregano, bazylia, tymianek, rozmaryn itp.

Możesz ten przepis dowolnie modyfikować.

Aby przygotować chleb, włóż wszystkie suche składniki do szklanej miski i dobrze wymieszaj. Dodaj olej kokosowy. Następnie wlej najpierw jedną szklankę wody i dobrze wymieszaj. Następnie zacznij wlewać drugą szklankę, najpierw dodaj połowę i dobrze wymieszaj. Mikstura nie może być zbyt wodnista, upewnij się, że nie jest też zbyt gęsta. Suche składniki mocząc się w wodzie napęcznieją.

Zostaw miksturę w misce na dwie godziny. Następnie wlej wszystko do blaszki do pieczenia chleba. Ja używam blachy o wymiarach około 30 cm / 15 cm. Piec w 200 stopniach w rozgrzanym piekarniku przez 1 godzinę. Następnie wyjmij z piekarnika i pozwól mu całkowicie ostygnąć przed pokrojeniem.

Nie będziesz musiał zjeść zbyt dużo tego chleba, aby zaspokoić głód. Napełni cię na długo gdyż połączenie tłuszczy pochodzenia roślinnego i węglowodanów złożonych mocno nasyca.

Na zdrowie.

Zapraszam do indywidualnej konsultacji , która obejmuje aspekty natury ciała, ducha i umysłu, po której będzie od razu można wprowadzić wiele zmian, które korzystnie wpłyną na poprawę zdrowia na wszystkich tych poziomach.

eva@4evafit.ie

www.4evafit.ie

Ewa Witek

Polska-IE: Udostępnij
Budzik: Obawiam się
REAKCJA POLICJANTÓW